Muzyczne weekendy w radiowej Trójce. Wśród nowości audycja Łukasza Ciechańskiego – „Departament rytmu”

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: mbog

Program 3 Polskiego Radia rozszerza swoją weekendową ofertę muzyczną. W ramówce stacji pojawią się nowe audycje, w tym m.in. specjalne, autorskie prezentacje muzyki tanecznej z lat osiemdziesiątych, dziewięćdziesiątych i współczesnych.

Muzyczny weekend w Trójce rozpoczynać się będzie o północy, z piątku na sobotę, audycją „W rytmie na trzy”. To autorska propozycja tanecznych brzmień w wyborze Tomasza Dudka, będąca zarazem zapowiedzią wielogodzinnego pasma muzycznego.

Sobotnie popołudnie rozpocznie znana słuchaczom Trójki audycja „Trzy wymiary gitary”. Nowym prowadzącym został Radek Okrasko, który już w najbliższą sobotę, 15 maja, zaprezentuje nieoczywiste covery znanych utworów. Początek dwugodzinnej audycji o godzinie 17:00.

Następnie na antenie stacji pojawi się nowa audycja – „Departament rytmu” Łukasza Ciechańskiego. Dziennikarz – prowadzący w Trójce m.in. poranne pasmo – zabierze słuchaczy na taneczny parkiet, prezentując hity lat 80., 90. i współczesnych.

Muzyczne pasma również w niedziele. W wiosennej ramówce do dwóch godzin (10:00-12:00) została wydłużona „Audycja podzwrotnikowa” Wojciecha Cejrowskiego. Dziennikarz wyszukuje mało znane, etniczne brzmienia Ameryk. Ten klimat zostanie utrzymany w nowej audycji „Muzyczne podróże”. W godzinach 12:00-13:00 Łukasz Ciechański prezentować będzie utwory ze wszystkich zakątków świata. Z kolei po godzinie 15:00 w audycji „Czy już Państwo słyszeli?”, Justyna Grabarz opowie o muzycznych nowościach i trendach.