Nagroda dla Anity Błaszczak z Rzeczpospolitej

  • Dzienniki
Autor: rafs

Dziennikarka dziennika „Rzeczpospolita” z nagrodą.

Anita Błaszczak, dziennikarka ekonomiczna „Rzeczpospolitej”, podczas EFNI odebrała Nagrodę Specjalną Zarządu Konfederacji Lewiatan za „wyznaczanie standardów dziennikarstwa ekonomicznego w Polsce”. To jedyne wyróżnienie w środowisku medialnym.Nagroda została wręczona na gali, która odbyła się w trakcie Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie. Dziennik był patronem medialnym tego wydarzenia.

Gdy spytać osoby współpracujące z dzisiejszą nagrodzoną, najczęściej można usłyszeć, że ceni rzetelność, obiektywizm i niestrudzenie szuka tematów naprawdę ważnych dla czytelników. Nie modnych, ale ważnych. Jej artykuły ekonomiczne cechuje nie tylko profesjonalizm, ale również zrozumiały język. To niezwykła wartość, gdy przychodzi nam opisywać tematy gospodarcze. W „Rzeczpospolitej” pisze o pracy, karierze, sytuacji kobiet, zrównoważonym rozwojupowiedział w laudacji Kuba Giedrojć, zastępca dyrektora generalnego Lewiatana.

Pozostałe nagrody Konfederacji Lewiatan

Podczas wydarzenia Nagrodę Lewiatana im. Andrzeja Wierzbickiego otrzymali: Jan Polcyn, prezes firmy Dora Metal, oraz Dawid Leśniakiewicz, Sebastian Langa, Piotr Pełka i Radosław Kulesza, twórcy firmy Giganci Programowania. Nagroda im. Władysława Grabskiego trafiła w ręce Jacka Karnowskiego, prezydenta Sopotu od 1998 r., który już po EFNI, w minioną niedzielę, został wybrany na posła. Nagrodę Konfederacji Lewiatan i Fundacji na rzecz Myślenia im. Barbary Skargi odebrała Barbara Labuda. Nagrodę specjalną otrzymała Unia Ukraińskich Przedsiębiorców (SUP).