„Najpiękniejsza Muzyka na Święta” już od 1 grudnia w RMF Classic

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: mbog

RMF Classic jak co roku w grudniu zmienia profil muzyczny i przez cały dzień grać będzie największe przeboje związane z okresem Bożego Narodzenia. Tym razem termin startu akcji wybrali słuchacze.

W tym roku akcja „Najpiękniejsza Muzyka na Święta” odbędzie się po raz dziesiąty. W związku z jubileuszem, nadawca w połowie listopada uruchomił internetowe głosowanie, dzięki któremu słuchacze mogli zdecydować o terminie rozpoczęcia akcji. Najwięcej głosów otrzymała data 1 grudnia.

W tym roku pod hasłem „Najpiękniejsza Muzyka na Święta” grać będziemy wcześniej, bo decyzję, od kiedy na antenie pojawiać się będą świąteczne przeboje oddaliśmy w ręce słuchaczy. To oni w internetowym głosowaniu wybrali datę 1 grudnia – mówi Paweł Pawlik, Dyrektor Programowy RMF Classic.

Na antenie zabrzmią klasyczne, gwiazdkowe standardy sprzed lat, ale w świąteczny nastrój wprowadzi słuchaczy także cała plejada najpopularniejszych artystów naszych czasów: Céline Dion, Michael Bublé, Robbie Williams, John Legend, Kylie Minogue, Bryan Adams czy Paul McCartney. Nie zabraknie znakomitych polskich wykonawców, takich jak Kayah, Grzegorz Markowski, Czerwone Gitary czy Skaldowie.

Wśród piosenek ze dzwoneczkami pojawi się również świąteczny utwór napisany specjalnie dla RMF Classic przez Artura Andrusa w wykonaniu samego autora i zespołu rozgłośni. A w Wigilię i podczas Świąt Bożego Narodzenia na antenie, jak co roku, zabrzmią również tradycyjne, polskie kolędy.

W grudniu powraca też muzyczna zabawa – Plebiscyt na Świąteczny Przebój Wszech Czasów. Słuchacze wybiorą swoje ulubione gwiazdkowe piosenki w internetowym głosowaniu, a finału można będzie wysłuchać na antenie RMF Classic 26 grudnia.

Logo RMF Classic

RMF Classic

Stacja ponadregionalna nadająca m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu. Prezentuje muzykę poważną, filmową i piosenki poetyckie. Rozgłośnia rozpoczęła nadawanie w nocy z 26 na 27 października, kiedy zamilkł nadajnik lokalnej stacji Opera FM - poprzednika RMF Classic, emitującego wyłącznie arcydzieła mistrzów opery.