Nasz nowy dom

„Nasz nowy dom” premierowo dwa razy w tygodniu

mbog

Wiosną telewizja Polsat pokaże szesnasty sezon programu „Nasz nowy dom”. Katarzyna Dowbor z ekipą remontową dokona kolejnych metamorfoz domów i mieszkań rodzin, których los wyjątkowo doświadczył.

W tym sezonie ekipa programu „Nasz Nowy Dom” ponownie przemierzy setki kilometrów po polskich drogach, aby dotrzeć do nowych bohaterów. Widzowie programu poznają historię pani Aleksandry, samotnej matki oraz jej dwóch synów Igora i Patryka. Starszy z chłopców, Igor, cierpi na późno zdiagnozowany Zespół Aspergera, nie nawiązuje relacji i nie uczestniczy aktywnie w życiu społecznym, żyje w swoim świecie. Matka utrzymuje rodzinę ze skromnej pensji, która nie pozwala na kosztowny remont, a budynek w którym żyją wymaga natychmiastowej interwencji.

Pojawi się także wstrząsającą historię rodziny z Łodzi. W dzielnicy Bałuty mieszka pani Ania, która sama wychowuje wnuczkę Gabrysię. Rodzice dziewczynki nie żyją – mama przegrała walkę z chorobą nowotworową kilka miesięcy temu, wcześniej natomiast zmarł tata. Kobieta została na świecie zupełnie sama, z długami i jednym jedynym celem: wychować wnuczkę. Niestety dom, w którym mieszkają jest w tragicznym stanie. Babcia śpi w jednym łóżku z Gabrysią, ponieważ w innych pomieszczeniach domu ściany pokryte są grzybem. Sytuacja rodziny jest beznadziejna i bez wsparcia z zewnątrz, nie ma szans na jakąkolwiek poprawę.

W nadchodzącym sezonie ekipa „Naszego Nowego Domu” pomoże kolejnym 24 rodzinom. Poza metamorfozą domów bohaterowie programu mogą liczyć również na wsparcie w rozwijaniu swoich ścieżek zawodowych. W premierowych odcinkach, w trosce o środowisko, ponownie pojawi się wiele rozwiązań ekologicznych, takich jak pompy ciepła oraz instalacje fotowoltaiczne.

Za projekty nowych domów odpowiada trio architektów – Martyna Kupczyk, Maciej Pertkiewicz i Wojciech Strzelczyk. Remonty wykonują ekipy pod kierownictwem Artura Witkowskiego i Wiesława Nowobilskiego. Producentem programu jest Constantin Entertainment.

Premierowe odcinki w każdą środę i czwartek o godzinie 20:05 na antenie telewizji Polsat, od 3 marca.