Nauka języka polskiego dla dzieci z Ukrainy – specjalne podcasty Polskiego Radia Dzieciom

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: rafs

Polskie Radio Dzieciom zaprasza wszystkie dzieci z Ukrainy do nauki języka polskiego. Nowy podcast „Cześć – вивчаймо польську разом”, czyli „Cześć – uczmy się polskiego razem​​” jest już dostępny na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl i na stronie polskieradiodzieciom.pl. Premiera kolejnych odcinków w każdy czwartek.

Polskie Radio Dzieciom, chcąc pomóc dzieciom z Ukrainy nauczyć się mówić po polsku. W związku z tym nadawca przygotował specjalną ofertę podcastową, której celem jest pomoc w budowaniu wzajemnego porozumienia i dobrego kontaktu.

Przygotowane lekcje polskiego pomagają w budowaniu wspólnego języka, zrozumienia, dając dzieciom podstawę do poczucia bezpieczeństwa, odnalezienia się w nowej sytuacji, zawiązania przyjaźni i poczucia na nowo dziecięcej radości – mówi Agnieszka Malinowska, psycholożka współpracująca z anteną.

W każdym odcinku będą prezentowane polskie słówka pomocne w codziennym życiu. W pierwszym podcaście będzie można poznać słowa, jak się przywitać i pożegnać.

Kto przygotowuje podcasty dla dzieci z Ukrainy?

Lekcje przygotowuje i nagrywa pochodząca z Ukrainy, a mieszkająca od lat w Polsce Anastazja Borkoniuk, która uczy swoich rodaków mówić po polsku bez wschodniego akcentu.  Prezentowane w podcastach treści pozwolą dzieciom łatwiej się porozumiewać w życiu przedszkolnym oraz szkolnym. Będą mogli nauczyć się, jak prostymi słowami rozmawiać z nowymi koleżankami i kolegami, jak tłumaczyć co lubią robić, w co się bawić albo co chętnie jedzą na śniadanie.