Kevin De Bruyne - Premier League

NENT Group z prawami do meczów Premier League do 2028 roku

mbog

NENT Group wygrał przetarg na transmisje meczów Premier League w Polsce, Holandii, Estonii, Łotwie i Litwie. Liga Angielska będzie udostępniana na platformie Viaplay od sezonu 2022/23.

Każdego sezonu Viaplay pokaże na żywo 380 meczów Premier League. Użytkownicy platformy będą mogli śledzić gwiazdy drużyn, takich jak Manchester United, Liverpool, Arsenal, Manchester City, Tottenham Hotspur, Chelsea, Leicester City, Everton i West Ham United. Nadawca zapowiada, że większość transmisji będzie posiadało lokalny komentarz. Nie zabraknie też programów studyjnych.

NENT Group jest właścicielem praw do transmisji Premier League również w innych krajach: w Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii.

Do końca sezonu 2021/22 najważniejsze rozgrywki ligowe w piłce nożnej w Anglii będzie można oglądać na antenach Canal+. Stacja transmitowała mecze Premier League od 1995 roku.

Platforma Viaplay ruszy w Polsce 3 sierpnia. W jej ofercie znajdą się transmisje sportowe – m.in. mecze Bundesligi i wyścigi F1, filmy, seriale i programy. Użytkownicy będą mogli również oglądać produkcje oryginalne, w tym m.in. polską edycję „Fort Boyard”.