W sierpniu ruszy platforma Viaplay. Co w ofercie?

  • Internet
  • Viaplay
Autor: mbog

NENT Group poinformował, że 3 sierpnia uruchomi w Polsce platformę streamingową Viaplay. W jej ofercie znajdą się transmisje widowisk sportowych, produkcje oryginalne Viaplay, a także filmy oraz seriale dla dorosłych i dla dzieci.

W ofercie sportowej znajdą się transmisje meczów Bundesligi z udziałem Roberta Lewandowskiego, UEFA Liga Europy, UEFA Liga Konferencji Europy oraz afrykańskie kwalifikacje do Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2022 roku. Platforma stawia też na piłkę nożną kobiet, pokaże m.in. Mistrzostwa Świata w 2023 roku. Użytkownicy będą mogli obejrzeć także wyścigi Formuły 1 (od 2023 roku), zawody golfowe US Open. Szefem sportu w Polsce będzie Paweł Wilkowicz, wieloletni dziennikarz i redaktor naczelny Sport.pl.

Użytkownicy platformy zobaczą również produkcje oryginalne Viaplay, takie jak „Love Me”, „Max Anger”, „Wisting”, „Those Who Kill”, „Honour” i „Box 21”. Natomiast we Francji trwają zdjęcia do kolejnej polskiej edycji programu „Fort Boyard”. Prowadzącymi show z gwiazdami są Ela Romanowska, Mariusz Kałamaga oraz Tamara Gonzalez Perea. Właściciel informuje, że planuje także inwestować w oryginalne polskie seriale.

Biblioteka Viaplay zawierać będzie również filmy i seriale od NBCUniversal, Sony, MGM i CBS. W ofercie znajdzie się m.in.: „The Good Doctor”, „S.W.A.T.” oraz „Hawaii Five-0”. Nie zabraknie też filmów takich jak: „Faceci w czerni”, „Spider-Man”, „Dziennik Bridget Jones” i „Indiana Jones”. Dla dzieci udostępnione zostaną seriale animowane „Psi patrol”, „Świnka Peppa” i „SpongeBob Kanciastoporty”.

Filmy i seriale będą miały polskie napisy lub lektora, a treści dla dzieci polski dubbing. Właściciel informuje, że najważniejsze wydarzenia sportowe będą pokazywane z polskim komentarzem i poprzedzone opiniami ekspertów ze studia sportowego Viaplay w Warszawie.

Usługę będzie można kupić w cenie 34 złote za miesiąc. Ma być dostępna w przeglądarce internetowej i na wielu platformach Smart TV, m.in. w telewizorach Samsung, LG, Panasonic, Sony, Philips oraz TCL. Z aplikacji korzystać też będą mogli użytkownicy urządzeń z systemami iOS oraz Android, a także właściciele konsol PlayStation i Xbox.