NENT Group zmieniło nazwę na Viaplay Group

  • Internet
  • Serwisy wideo
  • Viaplay
Autor: rafs

W środę, 18 maja na dorocznym posiedzeniu akcjonariuszy NENT Group podjęto decyzję o zmianie nazwy grupy medialnej na Viaplay Group.

Zmiana nazwy podyktowana jest skupieniem się na streamingu, jaki oferuje Viaplay i na jego międzynarodowej ekspansji i wzroście w krajach nordyckich. Viaplay chce być obecne w co najmniej 21 krajach na koniec 2023 roku, w tym na 16 rynkach direct-to-consumer dla Viaplay i 5 rynkach partnerskich oferujących kontent Viaplay Select. Grupa chce mieć około 12 milionów subskrybentów na koniec 2025 roku.

Teraz jesteśmy Viaplay Group – to właściwy ruch we właściwym czasie dla naszej szybko rozwijającej się globalnej spółki. Viaplay jest obecne na naszych wszystkich rynkach, to nasza najbardziej rozpoznawalna marka i największa jednostka generująca przychody. Zmiana będzie z zyskiem dla naszej spółki z tym, że będziemy bardziej widocznie i nasza strategia będzie bardziej zrozumiała. Dzisiejszy ruch jest kamieniem milowym dla naszych pracowników, partnerów, inwestorów i wszystkich połączonych z Viaplay Group – mówi Anders Jensen,  Viaplay Group President and CEO

Viaplay w Polsce

W Polsce Viaplay jest dostępne od początku sierpnia 2021 roku. W ramach subskrypcji za 34 zł miesięcznie można oglądać filmy i seriale, także te z brandu Viaplay Originals, a także sport, w tym piłkarską Bundesligę, darta od PDC, DTM, IndyCar, Ligę Europy, Ligę Konferencji Europy, MLB, NHL, walki MMA, w tym KSW oraz rozgrywki Afrykańskiej Konfederacji Piłki Nożnej. Od sezonu 2022/23 Viaplay będzie nadawać w Polsce rozgrywki piłkarskiej Premier League, a od sezonu 2023 Formułę 1. Platforma często spotyka się z krytyką subskrybentów, którzy skarżą się na problemy ze streamingiem, brakiem dostępu do spotkań oraz występującą pikselozą podczas transmisji spotkań. Problemy powtórzyły się m.in. podczas finału Ligi Europy w środę, 18 maja.