Newonce zamknął projekt „Newonce Sport”. Dlaczego?

  • Internet
Autor: rafs

Newonce zdecydował się na zakończenie swojego projektu „newonce Sport”.

Informacje o tym otrzymali członkowie newonce.club w piątek, 3 lutego na Facebooku. Projekt został zamknięty miesiąc po tym, gdy z mediów społecznościowych zniknęły profile należące do „newonce Sport”. Według informacji przekazanych przez Michała Michalskiego z zarządu Newonce, nie powiódł się biznesowo eksperyment przeprowadzony z portalem.

newonce ma w swoim DNA odwagę (wcześniej brawurę, ale mądrzejemy) i chęć eksperymentowania. W tym przypadku zrobiliśmy bardzo ciekawy i bardzo jakościowy pod kąem treści eksperyment, który niestety nie powiódł się piznesowo, z wielu różnych przyczyn. Lekcja, któą odebraliśmy, jest taka, że media sportowe w Polsce po prostu powinny inaczej. Jak? Myślę, że najlepszą odpowiedzią są te platformy, które odniosły sukcesnapisał Michał Michalski, członek newonce.corp.

 

fot. własne

Internauci wiążą zakończenie istnienia projektu z wielomiesięcznym spadkiem jakości treści prezentowanych w ramach portalu oraz z wprowadzeniem przez newonce paywalla za korzystanie z treści udostępnianych w ramach portali należących do tej grupy. Obecnie za miesięczne korzystanie z portalu newonce trzeba zapłacić 14 złotych. Roczna subskrypcja kosztuje 149 złotych. Darmowo dostępny jest tylko fragment większości treści (zwykle pierwsze 20%), a z podcastów w ramach platform streamingowych 10 minut audycji. Reszta dostępna jest po uiszczeniu opłaty.

newonce sport powstało w 2019 roku. W ramach portalu dostępne były teksty autorów związanych z piłką nożną, koszykówką, siatkówką czy motorsportem. Publikowano także podcasty takie jak „NFL po godzinach”, „Kick Off” czy „Pit Stop”.