Newsweek bez redaktora naczelnego. Tomasz Sekielski rezygnuje

  • Bez kategorii
Autor: rafs

W Newsweeku doszło do zmiany redaktora naczelnego. Ze stanowiska zrezygnował Tomasz Siekielski. Dziennikarz ma jednak pozostać w strukturach Ringier Axel Springer.

W czwartek, 24 kwietnia ogłoszono, że Tomasz Sekielski rezygnuje ze stanowiska redaktora naczelnego. Decyzja ma być podyktowana względami osobistymi. Dziennikarz jednocześnie ma pozostać w strukturach Ringier Axel Springer Polska. Od maja 2024 r. p.o. redaktora naczelnego będzie Michał Szadkowski, dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego. Również wtedy ruszy rekrutacja na stanowisko szefa redakcji Newsweeka.

Sekielski szefował Newsweekiem niecałe dwa lata. Swoje stanowisko objął 1 lipca 2022 roku. Jako redaktor naczelny odpowiadał za politykę redakcyjną tygodnika, serwisu, wydań tematycznych pod marką Newsweek.

Z powodów osobistych nie będę mógł poświęcić się odpowiedzialnej roli redaktora naczelnego Newsweeka. Bardzo dziękuję mojemu Zespołowi za 2 intensywne lata. Miałem zaszczyt kierować grupą znakomitych profesjonalistów, którzy swoją codzienną pracą sprawiają, że Newsweek jest czołowym tygodnikiem opinii, który cieszy się uznaniem czytelników. Cieszę się, że nadal będziemy współpracowaćmówi Tomasz Sekielski, redaktor naczelny Newsweeka.

Bardzo dziękuję Tomaszowi za profesjonalizm, zaangażowanie i utrzymanie najwyższych standardów jakości i niezależności w kierowaniu redakcją Newsweeka. Kierowany przez Tomasza Newsweek zyskał wielu nowych czytelników i podwoił liczbę subskrybentów. Newsweek utrzymał pozycję czołowego tygodnika opinii na wymagającym rynku prasowym, a sama marka niezmiennie cieszy się dużym zaufaniem odbiorców. Tomasz Sekielski jest bez wątpienia jednym z najlepszych polskich dziennikarzy. Bardzo się cieszę, że pozostaje w RASPmówi Aleksander Kutela, CEO Ringier Axel Springer Polska.

Michał Szadkowski, który pełni obowiązki redaktora naczelnego Newsweeka opublikował na stronie periodyku krótki felieton żegnający Sekielskiego. Zaznaczył również, że Sekielski w najbliższym numerze tygodnika pożegna się z czytelnikami. W oświadczeniu czytamy:

Tomek był z nami prawie dwa lata. Zrobiliśmy razem wiele fajnych okładek i świetny serwis internetowy. Zajmowaliśmy się ważnymi tematami, opisywaliśmy kulisy funkcjonowania państwa PiS, ujawniliśmy aferę Collegium Humanum, pokazywaliśmy, jak zmienia się polskie społeczeństwo. Pomogliśmy naszym dziennikarzom i dziennikarkom się rozwijać, stworzyliśmy świetne miejsce do pracy. A to było bardzo ważne, bo Tomek przyszedł do nas w bardzo trudnym momencie – pisze Michał Szadkowski

Kim jest Tomasz Sekielski

Tomasz Sekielski jest dziennikarzem, reporterem, twórcą filmów dokumentalnych i autorem książek. W latach 1997–2006 był reporterem „Faktów TVN”. Był także gospodarzem piątkowych wydań programu „Kropka nad i”. Od 2003 wraz z Andrzejem Morozowskim prowadził audycję „Kuluary”, codzienny program „Prześwietlenie” i „Teraz my!”. W TVN24 stworzył „Czarno na białym”. Od października 2012 do stycznia 2015 był gospodarzem poranków w Radiu Tok FM. Od stycznia 2013 do czerwca 2016 współpracował z TVP, gdzie prowadził autorski program „Po prostu”. Był także gospodarzem „Woronicza 17” w TVP Info. Pisał dla tygodników Newsweek i Wprost. W listopadzie 2018 roku dołączył do zespołu prowadzących program „Onet Rano”.