Niektóre kanały ukraińskie wróciły do emisji normalnej ramówki

  • Telewizja
Autor: rafs

Kanały 2+2 oraz TET, które należą do ukraińskiej grupy medialnej 1+1 media powróciły od poniedziałku, 28 marca do emisji tradycyjnej ramówki.

Do niedzieli, 27 marca kanał 2+2 nadawał, tak jak główny kanał grupy, 1+1 maraton informacyjny „Jedynych Informacji”. TET miał jednak wyjątki w postaci retransmisji internetowej wersji programu „Śniadanie z 1+1”. 6 marca powrócono bowiem do emisji zawieszonego od 25 lutego programu porannego. Początkowo miało to miejsce na YouTube i na kanale TET.  W jego ramówce są filmy i seriale animowane (SpongeBob Kanciastoporty, Pingwiny z Madagaskaru, Kung-Fu Panda: Legenda o niezwykłości). Wieczorem stacja nadaje filmy fabularne.  Jednocześnie nadający dla dzieci kanał PlusPlus nadal nadaje normalną ramówkę, tj. filmy i seriale animowane dla dzieci.

W przypadku 2+2 powrócono do normalnej ramówki w poniedziałek, 28 marca.  Stacja w godzinach nocnych i porannych retransmituje maraton „Jedynych Informacji”. Oprócz niego są „Śniadanie online” (8:00 – 11:00 czasu polskiego) czy programy popularnonaukowe („Zagubiony świat” i „Tajemnic wielkich Ukraińców”). Stacja również emituje filmy fabularne i seriale.

fot. YouTube 2+2

Maraton „Jedynych Informacji” trwa

Wojna na Ukrainie trwa już ponad miesiąc. Siedem stacji komercyjnych (1+1, grupa Ukraina, S, N, Inter, ICTV, Rada TV) i telewizja publiczna UA: Perszyj prowadzą wspólny maraton informacyjny „Jedynych Informacji”. Składają się z wiadomości dotyczących konfliktu rosji z Ukrainą. Przekazują również rady na temat przetrwania w schronie lub w rzeczywistości wojennej.  Redakcje zmieniają się co 5 godzin, by przekazywać informacje Ukraińcom.

Osobny maraton stacji grupy Inter i Ukraina 24 jest nadawany w języku rosyjskim na należącym do rządu ukraińskiego kanale Freedom (dawniej UATV). Angielskie, symultaniczne tłumaczenie maratonu „Jedynych Informacji” jest na kanale 1+1 International. Ten jest dostępny, jak i inne stacje ukraińskie na Hot Birdzie w formie niekodowanej.