Ukraińska telewizja publiczna UA: Perszyj dołączyła do maratonu informacyjnego

  • Telewizja
Autor: rafs

We wtorek, 1 marca, a oficjalnie w środę, 2 marca od północy do telewizji prowadzących wspólny program informacyjny w Ukrainie dołączyła telewizja publiczna UA: Perszyj.

Stacja UA: Perszyj dołączyła do stacji prowadzących tzw. „maraton informacyjny” w godzinach popołudniowych we wtorek, 1 marca. Nagle przerwano emisję własnego programu specjalnego i rozpoczęto retransmisję innych anten. Stało się to kilka godzin przed atakiem rakietowym Rosji na wieżę telewizyjną w Kijowie. Zginęło w nim 5 osób.

Wcześniej UA: Perszyj prowadziła własny program informacyjny. Stacja swoją część emisji dostała w środę, 2 marca od północy czasu w Kijowie.

UA: Perszyj jest dostępna w Polsce dzięki usługom streamingowym i aplikacjom Telewizji Polskiej. Jest głównym kanałem mediów publicznych. W ramach niego można oglądać programy informacyjne, seriale, filmy oraz wydarzenia sportowe.

Maraton informacyjny „Obrona Ukrainy”

Od czwartku, 22 lutego ukraińskie stacje telewizyjne prowadzą wspólny program. W ramach niego emitowane są wiadomości na temat wojny w ich kraju. Są też praktyczne informacje m.in. jak reagować w razie alarmu o nalocie. Siedem stacji komercyjnych (1+1, Ukraina 24, S, N, Inter, ICTV, Rada TV) i telewizja publiczna UA: Perszyj prowadzą wspólny maraton informacyjny „Obrona Ukrainy”. W nim redakcje zmieniają się co 6 godzin, by przekazywać informacje na bieżąco Ukraińcom.

fot. Ukraina 24/własne

Program redakcji jest nadawany na wszystkich kanałach. Można go oglądać w Polsce przez Internet na kanałach YouTube stacji, w usługach streamingowych (Player, Polsat Go, Polsat Box Go) oraz na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych (kanały 1+1 i Ukraina 24).