Niemiecko-holenderski serial familijny „Mister Twister” we wrześniu w TVP ABC

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

TVP ABC pokaże premierowy serial o młodym nauczycielu zwanym „Mister Twister”, znanym z niekonwencjonalnych metod nauczania. Mężczyzna obejmie funkcję wychowawcy w jednej z klas i będzie musiał poradzić sobie z dyrektor szkoły, która będzie chciała temperować jego niecodzienne sposoby nauki. Produkcję będzie można oglądać codziennie o godzinie 21:05 od połowy września.

„Mister Twister” jest serialem familijnym opartym na książkach autorstwa holenderskiej pisarki Mirjam Oldenhave. Głównym bohaterem jest młody nauczyciel Casey Brown – znany pod pseudonimem Mister Twister. Mimo niewielkiego doświadczenia, przejmuje w zastępstwie klasę 6B. Niepewny siebie wychowawca próbuje złapać kontakt z wychowankami, a jego metody nauczania bywają niestandardowe i zabawne. Nie podoba się to dyrektorce szkoły – pani Dreus. Surowa nauczycielka, mająca obsesję na punkcie regulaminów i zasad, nieustannie kontroluje kreatywnego pana Browna. Wychowawca wraz z uczniami klasy 6B cały czas muszą szukać sposobów, aby móc pracować niezupełnie zgodnie z przyjętymi normami.

Serial „Mister Twister” (tytuł oryginalny „Mees Kees”) opiera się w dużej mierze na bohaterach drugoplanowych – uczniach klasy 6B. Tobias jest wesoły i pomocny, mimo problemów w rodzinie – niedawno zmarł jego ojciec, a mama wpadła w depresję. Jest zauroczony w Hasnie – empatycznej i nieokazującej emocji koleżance. Najmądrzejszą uczennicą klasy jest Aukje, a największym awanturnikiem Fred. Do 6B uczęszczają także m.in.: wegetarianka Manon i zabawny Wahed.

Uczniowie klasy 6B - Mister Twister
Klasa 6B – fot. ZDF / Jaap Vrenegoor

Serial „Mister Twister” jest koprodukcją niemieckiej stacji ZDF i holenderskiej AVROTROS. Produkcja będzie miała swoją premierę 14 września na antenie TVP ABC. Serial będzie można zobaczyć codziennie od poniedziałku do niedzieli o godzinie 21:05. Telewizja Polska pokaże czterdzieści osiem odcinków, z których każdy trwać ma 25 minut.