„Niezwykłe kobiety” w marcu w Nat Geo People

  • Telewizja
Autor: mbog

Marzec będzie miesiącem pań w telewizji Nat Geo People. W ramach cyklu „Niezwykłe kobiety” stacja pokaże produkcje, których głównymi bohaterkami są odważne panie.

Niezwykłe, odważne i podążające na przekór konwenansom i modom – wzory, od których możemy się wiele nauczyć, będą królowały na antenie Nat Geo People. Widzowie będą mieli okazję poznać historię wielu inspirujących i odważnych kobiet, które swoimi działaniami i decyzjami zmieniały świat. Jedne w sensie globalnym, w przypadku innych chodzi o mały wycinek otoczenia.

8 marca stacja zaprezentuje film „W poszukiwaniu Amelii”. Dokument opowiada o Amelii Earhart – pierwszej kobiecie, która przeleciała nad Atlantykiem. Wszystko to w czasach, gdy kobiety powszechnie określało się mianem „słabej płci”. Śmierć Amelii obrosła w legendy i pozostaje niewyjaśniona do dziś.

Kolejnym filmem wyemitowanym w ramach cyklu będzie „Diana”. Dokument o najsłynniejszej księżnej w dziejach świata, jedynej członkini brytyjskiej rodziny królewskiej, która wydawała się zwykłym ludziom tak bliska, że potraktowali jej śmierć jak osobistą tragedię. Była kochana choć budziła też wielkie kontrowersje.

Natomiast 22 marca pojawi się produkcja o uczennicy z Melbourne. „Polarna wyprawa Jade” jest dokumentem o podróży w jeden z najbardziej niedostępnych rejonów na Ziemi – na biegun południowy. Bohaterka produkcji – dzięki swojej wyprawie – chciała udowodnić, że młode dziewczyny nie powinny być ograniczone przez społeczeństwo w dążeniu do swoich celów.

Polarna wyprawa Jade
„Polarna wyprawa Jade” – fot. National Geographic

Cykl zakończy film „Kobiety zmieniają świat”. Jest to seria wywiadów z wpływowymi kobietami z różnych zakątków świata – ikonami kultury, aktywistkami oraz polityczkami. Rozmowy przeprowadzała Susan Goldberg – pierwsza kobieta na stanowisku redaktor naczelnej magazynu „National Geographic”.

Filmy emitowane w ramach cyklu „Niezwykłe kobiety” będzie można obejrzeć w niedziele o godzinie 15:00 w Nat Geo People, od 8 marca.