Nowa czołówka „Na Wspólnej” z okazji 20-lecia serialu

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mab

Już 29 sierpnia widzowie telewizji TVN zobaczą nową czołówkę serialu „Na Wspólnej”. Na początku przyszłego roku minie 20 lat od premiery produkcji.

W nowej czołówce kamera podąża za bohaterami serialu organizującymi spotkanie na tytułowej ulicy Wspólnej. Całość wieńczy wspólna uczta, podczas której Maria przegląda album z różą na okładce (logo serialu). Bez zmian w intrze będzie można usłyszeć piosenkę w wykonaniu Krzysztofa Krawczyka.

„Na Wspólnej” – co w odcinkach?

W premierowych odcinkach zmartwienia dopadną Marię. Seniorka rodu zacznie tracić pamięć – zapomni o drobiazgach, spotkaniach, imionach bliskich. Zaniepokojona zwierzy się Renacie, że ma objawy Alzheimera. Córka natychmiast namówi ją na wizytę u neurologa, który podda ją serii badań.

Rozterki nawiedzą również rodzinę Cieślików. A wszystko za sprawą Zoi (Anna Grochowska), nowej nauczycielki wychowania fizycznego w szkole. Razem z Damianem zaangażują się w akcję rowerową. Na początku Monika nie będzie ukrywać zazdrości wobec kobiety, kiedy jednak ją pozna, zmieni zdanie – uzna, że Zoja to bardzo do rzeczy babka.

Niepokoje pojawią się także w życiu Beaty. Termin porodu zbliży się nieuchronnie, a tymczasem Paweł nadal będzie przebywać w więzieniu. Zrozpaczona kobieta zarzuci nawet szwagrowi, że nic nie robi, żeby pomóc bratu. Urażony Emil natychmiast się zmobilizuje – dzięki znajomościom wpadnie na trop prawdziwego sprawcy napadu na kantor. Pojawi się światełko w tunelu. Kiedy Paweł będzie czekał na wyjście z więzienia, jego żona zacznie rodzić w obecności Emila.

Dramatyczne wydarzenia czekają rodzinę Hofferów. Kamil zachowa się jak prawdziwy bohater, zasłaniając własnym ciałem Kolendę (Katarzyna Wajda), która zostanie zaatakowana przez zdesperowanego męża jednej ze swoich pacjentek. Traumatyczne przeżycie odbije się na zdrowiu lekarki. Na szczęście, Kamil będzie przy niej cały czas. Oboje zaczną się do siebie coraz bardziej zbliżać. Pochłonięty sprawami koleżanki z pracy Hoffer zupełnie zaniedba Zuzę, borykającą się również z poważnymi problemami. Pewnego dnia w firmie transportowej zniknie jeden z kierowców. Wkrótce okaże się, że Szark przewoził narkotyki na zlecenie mafii.

„Na Wspólnej” od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:15 w TVN. Odcinki dostępne są również w internecie, w Player.pl.