Radio RMF24

Nowa ramówka RMF24. Cztery rozmowy publicystyczne dziennie

rafs

Od czwartku, 1 września radio RMF24 wprowadza nową ramówkę. Wśród zmian między innymi 4 rozmowy publicystyczne dziennie czy nowe pasmo Tomasza Terlikowskiego.

W ramówce znajdą się cztery rozmowy publicystyczne dziennie. Pierwsza to „7 pytań o 7:07″, którą poprowadzą gospodarze porannego pasma Radia RMF24 – Tomasz Weryński i Bogdan Zalewski. Już godzinę później na antenie pojawi się „Poranna Rozmowa w RMF FM” (8:02) prowadzona przez Roberta Mazurka. W Radiu RMF24 będzie można wysłuchać pełnej, blisko półgodzinnej wersji wywiadu – wraz z tzw. internetową „dogrywką”.

Również w pełnym wymiarze będą „Rozmowa w południe” (12:02) oraz „Popołudniowa Rozmowa” (18:02). Tę drugą w tym sezonie poprowadzą: Kazimiera Szczuka, Paweł Balinowski, Tomasz Terlikowski, Piotr Salak i Marek Tejchman. W soboty o 8:31 powróci „Gość Krzysztofa Ziemca”.

Autorskie pasmo Tomasza Terlikowskiego i audycje weekendowe

Nowym pasmem w Radiu RMF24 będzie codzienny program Tomasza Terlikowskiego (12:30-14:30). W nim podsumowywać będzie bieżące wydarzenia, komentować je z zaproszonymi ekspertami i politykami, przedstawiać szerszy kontekst z reporterami RMF FM. W programie znajdzie się też miejsce na jego własne, autorskie opinie.

W soboty nową audycja będzie program „Przegląd Zagraniczny” (13-15) – magazyn międzynarodowy prowadzony na żywo przez Andrzeja Kohuta. Jest on amerykanistą, ekspertem Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, specjalistą ds. nowych mediów w Ośrodku Studiów Wschodnich.

Popołudniowe sobotnie pasmo to plebiscyt „240 Artystów Wszech Czasów” (15-20) Marcina Jędrycha. Weekendowy program uzupełnią pasmo informacyjno-publicystyczne Krzysztofa Urbaniaka (9-13) oraz odcinki popularnych podcastów RMF FM: „Sceny zbrodni” i „Misja Specjalna”

„Fakty” przez prawie cały dzień co pół godziny

O najważniejszych doniesieniach z kraju i ze świata słuchacze Radia RMF24 dowiedzą się codziennie, przez całą dobę z „Faktów”. One będą w dni powszednie od 5 do 19 oraz w soboty rano co pół godziny, a w pozostałych porach – co godzinę.

O RMF24

Internetowe informacyjno-muzyczne Radio RMF24 wystartowało w marcu 2021 roku i jest tworzone przez dziennikarzy i reporterów „Faktów RMF FM” oraz prezenterów rozgłośni. Na antenie przez cały dzień pojawiają się relacje reporterów, rozmowy z gośćmi, analizy ekspertów, reportaże, komentarze, sondy uliczne i przeglądy prasy.