Jesienią w RMF Classic nowy konkurs oraz program z muzyczną filmografią gwiazd Hollywood

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: mab

Jesienna ramówka RMF Classic startuje 1 września. Wśród nowości znajdą się program z muzyką z filmów, w których zagrały największe gwiazdy kina oraz konkurs o polskich wynalazcach i odkrywcach.

W nowej audycji „Kaganek oświaty” (od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-13:00) naukowcy z sieci badawczej Centrum Łukasiewicza przedstawią fascynujące historie odkryć i wynalazków współczesnych polskich naukowców. „Kaganek oświaty” to także konkurs wokół polskich wynalazców, którzy zapisali się w historii złotymi zgłoskami.

Inną nowością będzie program w paśmie wieczornym – „Poniedziałek z Gwiazdą” (18:00-21:00). Będzie to muzyczna filmografia największych gwiazd Hollywood. Prowadzący przypomną najpiękniejsze tematy z filmów w których zagrali m.in. Brad Pitt, Meryl Streep, Nicole Kidman czy Bradley Cooper. Opowiedzą też o ich wielkich, filmowych kreacjach i aktorskich pomyłkach oraz zagrają muzykę, pisaną przez topowych kompozytorów.

Oprócz tego na antenę wracają stałe pozycje programowe. Poranki to tradycyjnie „Śniadanie Mistrzów” (7:00-10:00), a w nim m.in. felietony historyczne, przegląd prasy, pogadanki naukowe, a także „Fakty RMF Classic” i prognoza pogody co pół godziny. Popołudnia (13:00-17:00) to czas na autorskie magazyny, poświęcone innemu tematowi w kolejne dni tygodnia: literaturze, klimatowi i ekologii, life stylowi i tematyce aktywności kobiet, wydarzeniom kulturalnym oraz filmom i historii kina.

Na antenę wraca też Artur Andrus i jego „NieDoMówienia”, czyli rozmowy z artystami i twórcami (niedziele, 10:00-13:00) oraz drugi sezon programu Tytusa Hołdysa „Między ścieżkami”, w którym autor przedstawia historie powstania najsłynniejszych soundtracków (czwartki, 18:00-19:00).

12. sezon rozpoczyna „Lista Przebojów Muzyki Filmowej” prowadzona przez Jadwigę Polus (niedziele, 18:00-20:00). Od września program będzie dostępny w formie podcastu dla wszystkich subskrybentów platformy RMF Classic+ – co tydzień najnowsze notowanie dostępne będzie zarówno z poziomu aplikacji jak i na stronie internetowej, na której oddawać można głosy na poszczególne utwory.

Dzięki platformie RMF Classic+ subskrybenci otrzymują dostęp do streamu radia RMF Classic zupełnie bez reklam (bloki reklamowe zastąpione są specjalnie dobraną muzyką). Oprócz tego mają codziennie możliwość wyboru jednej z czterech audycji tematycznych emitowanych tylko w RMF Classic+ w godz. 13:00-16:00. Słuchacze zarejestrowani w RMF Classic+ mogą również liczyć na darmowe bilety na wydarzenia kulturalne, książki i kody zniżkowe.