Wkrótce nowe loga kanałów Telewizji Polsat. Powstały we współpracy z zagranicznymi agencjami

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mbog

Grupa Polsat Plus poinformowała, że planuje wprowadzić nową identyfikację wizualną. Zaprezentowane logotypy nie zostaną wprowadzone w najbliższych dniach.

Telewizja Polsat poinformowała, że nowa identyfikacja została zaprezentowana 10 czerwca w celu oswojenia widzów z nadchodzącymi zmianami. Jest to pierwszy z kilku etapów zmian, rozłożonych w czasie.

Nowa identyfikacja wizualna Grupy Polsat Plus powstała we współpracy z zagranicznymi agencjami brandingowymi. Wykorzystuje specjalnie zaprojektowaną typografię. Nowe logotypy mają być spójne, a jednocześnie zachowywać swój indywidualny charakter. W Urzędzie Patentowym zarejestrowano już część znaków towarowych, między innymi loga kanałów tematycznych Grupy Polsat Plus. W kształt koła wpisano symbole związane z danymi stacjami, np. tory bieżni w przypadku Polsat Sport.

Logo tematyczne kanały Polsat
Znaki towarowe zarejestrowane w Urzędzie Patentowym – fot. uprp.gov.pl

Jednak, jak informuje Telewizja Polsat, nie należy sugerować się zaprezentowanymi w Urzędzie Patentowym logami. Prawdopodobne są jeszcze modyfikacje i zmiany w zarejestrowanych znakach. Nowa identyfikacja kanałów Grupy zostanie zaprezentowana w późniejszym czasie.