Tako Media

Telewizja Polsat większościowym udziałowcem Tako Media. Spółka zmienia nazwę na Polot Media

mbog

Telewizja Polsat została większościowym udziałowcem w spółce Polot Media (dawniej Tako Media). Firma zajmuje się produkcją telewizyjną programów i seriali.

Tako Media zostało założone w 2007 roku przez Okiła Khamidova i Tamarę Aagten-Margol. Firma odpowiedzialna jest za produkcję programów i seriali, przede wszystkim Telewizji Polsat. Grupa tworzy między innymi paradokumenty „Trudne sprawy”, „Dlaczego ja?” i „Na ratunek 112”. Tako Media produkuje także seriale, które będzie można oglądać w wiosennej ramówce Polsatu – „Kowalscy kontra Kowalscy” oraz „Komisarz Mama”. W portfolio spółki znajduje się również film „#Jestem M. Misfit”.

Telewizja Polsat posiada 60% udziałów w Polot Media sp. z o.o. (dawniej Tako Media sp. z o.o.). Pozostałe 40% należą po równo do Okiła Khamidova i Tamary Aagten-Margol. W zarządzie spółki zasiadają Małgorzata Pach-Galik oraz Katarzyna Koniecka. Firma powołała Radę Nadzorczą, w której znaleźli się: Zygmunt Solorz, Stanisław Janowski, Okił Khamidow i Tamata Aagten-Margol.

Portal Interia.pl, który należy do Telewizji Polsat, poinformował, że „zaangażowanie w Polot Media to wzmocnienie segmentu produkcji lokalnych treści telewizyjnych, najchętniej oglądanych przez odbiorców w Polsce”.

We wrześniu 2020 roku Telewizja Polsat poinformowała o współpracy Polsat Media z Tako Media. W strukturach biura reklamy Polsat Media powstała nowa sekcja odpowiedzialna za kompleksową produkcję programów z partnerstwem na wyłączność, formatów na licencji oraz materiałów komercyjnych, tworzonych na potrzeby realizacji kampanii reklamowych.