Paulina Chruściel jako „Komisarz Mama” wiosną w telewizji Polsat

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mbog

Już wiosną na antenie telewizji Polsat premiera nowego serialu o obdarzonej niezwykłą intuicją komisarz Marii Matejko. Bohaterka po 10 latach przerwy powraca do pracy w Wydziale Kryminalnym.

Maria Matejko (Paulina Chruściel) to silna kobieta, matka czworga dzieci: nastoletnich Elizy (Julia Karpińska) i Juliusza (Maksymilian Balcerowski) oraz bliźniaków: Marcina i Leona (Kacper i Jakub Kustra). To właśnie na ich wychowaniu skupiała się przez ostatnie lata. Po rozstaniu z mężem postanawia znowu realizować się zawodowo. Powrotu do pracy nie ułatwia jej zbuntowany i cyniczny zespół. Podwładni nie doceniają jej zmysłu wnikliwej obserwacji i doświadczenia.

Tymczasem zaskakujące metody śledcze okazują się wyjątkowo skuteczne. Maria jest świetnym psychologiem – wie, jak podejść bogatego fabrykanta, a jak mordercę. Wciela się w różne role, udaje ofiarę, czasem naiwną blondynkę. Wszystko po to, by zdobyć zaufanie rozmówców, a co za tym idzie materiały, które mogą przybliżyć ją do rozwiązania sprawy. Matejko z całych sił stara się sprostać wszystkim obowiązkom szefowej i matki, ale w jej życiu nie zabraknie także miłosnych zawirowań.

Każdy odcinek serialu „Komisarz Mama” to osobna zamknięta historia kryminalna rozgrywająca się w innym środowisku. Przestępcą może być przecież każdy: bogaty biznesmen, nielegalny imigrant czy osoba dotknięta chorobą psychiczną. Każda sprawa to wyzwanie, ale i wciągająca zagadka, którą Maria będzie starać się rozwiązać.

W obsadzie znaleźli się między innymi: Krystian Wieczorek, Jakub Wesołowski, Anna Mucha, Anna Dereszowska, Wojciech Zieliński, Arkadiusz Smoleński, Anna Matysiak i Joanna Niemirska – laborantka Helena Zawada. Serial będzie liczył 8 odcinków. Producentem wykonawczym jest Tako Media, reżyserem Marcin Ziębiński, a autorką adaptacji Justyna Pobiedzińska. Serial opiera się na francuskim formacie „Candice Renoir”.

Serial „Komisarz Mama” będzie emitowany w środy o godzinie 21:10 w Polsacie, od 3 marca.