Nowe Muminki od grudnia na antenach Canal+

  • Telewizja
  • Canal+
Autor: mbog

W niedzielę, 22 grudnia telewizja Canal+ Family rozpocznie emisję nowej serii przygód Muminków. Wszystkie odcinki animacji „Dolina Muminków” będzie można również oglądać w Canal+ 4K Ultra HD.

„Dolina Muminków” („Moominvalley”) opowiada o przygodach małych, białych postaci zamieszkujących pewną dolinę w Finlandii. W animacji nie zabraknie także – znanych z wcześniejszych wersji bajki – postaci takich jak Mała Mi i Włóczykij. Produkcje o Muminkach powstają na podstawie książek fińskiej pisarki Tove Jansson.

Nowa animacja jest produkcją fińsko-brytyjską. „Dolinę Muminków” premierowo emitowała fińska telewizja Yle w lutym 2019 roku. Producentem wykonawczym serialu jest Marika Makaroff. Natomiast za reżyserię odpowiada Steve Box. Pierwszy sezon liczy 13 odcinków.

Serial animowany „Dolina Muminków” będzie emitowany od 22 do 27 grudnia od godziny 8:00 na Canal+ Family i Canal+ 4K Ultra HD. Codziennie stacje będą pokazywać dwa odcinki produkcji, a 27 grudnia wyjątkowo będzie można obejrzeć trzy części animacji. Ponadto we wtorek, 31 grudnia telewizja Canal+ Family zaprasza na „Sylwester z Muminkami i przyjaciółmi”. Od godziny 19:00 stacja będzie pokazywać wszystkie odcinki animacji.