Kasta

Nowe odcinki serialu „Kasta” od grudnia w TVP1

mbog

2 grudnia po przerwie na antenę TVP1 powróci serial paradokumentalny „Kasta”. Produkcja opowiada o zwykłych Polakach, którzy przegrali w zderzeniu z machiną sądowniczą i innymi organami sprawiedliwości.

Jak informuje nadawca, każda z historii jest odbiciem prawdziwych wydarzeń, które „gdzieś na salach posiedzeń teoretycznie niezawisłych sądów zrujnowały czyjeś życie”. Program prezentuje również negatywne zjawiska w służbach policyjnych, adwokaturze, czy też w prokuraturze.

Stałym elementem produkcji jest kancelaria adwokacka, do której zgłaszają się poszkodowani. Pierwszy odcinek przedstawia historię rodziców dziecka, które w żłobku doznało poważnego urazu głowy. Okazuje się, że nie był to nieszczęśliwy wypadek, ale skutek zaniedbania personelu i niedopilnowania chłopca. Rodzice jednak przegrywają w sądzie sprawę o odszkodowanie na koszty rehabilitacji syna.

Kancelaria prawna zajmie się także sprawą ojca rodziny, który zmarł wskutek zatrucia niebezpiecznymi substancjami w pracy. Pojawi się również historia kobiety, która zleciła pobicie swojego brata. Adwokaci spróbują też wywalczyć odszkodowanie dla modelki, która została oczerniona przez tabloid.

Producentem serialu jest Like Vision. Produkcja nagrywana jest we Wrocławiu i w okolicy. Pierwszy sezon był emitowany wiosną 2021 roku. W przeszłości TVP Info pokazywało program Miłosza Kłeczka pod tym samym tytułem, w którym prezentowane były prawdziwe historie osób poszkodowanych przez sąd.

Serial „Kasta” będzie można oglądać od 2 grudnia, od poniedziałku do piątku o godzinie 18:25 w TVP1. 3 grudnia stacja wyjątkowo nie pokaże produkcji z powodu transmisji Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle.