Nowe władze TVP przejmują studio TVP World. TVP Info od czwartku?

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Nowe władze Telewizji Polskiej kontynuują zmiany strukturalne.

Według informacji podane przez Michała Rachonia, Filip Styczyński stracił stanowisko szefa anglojęzycznego kanału TVP World.

Według moich źródeł, Filip Styczyński, długoletni szef TVP World został właśnie wyrzucony z pracy przez rząd Donalda Tuska i, również według tych samych źródeł, studio TVP zostało przejęte przez inną gałąź TVP i te studio nie będzie już produkowało sygnału TVP World. Co to znaczy? Myślę, że to oczywistemówi w opublikowanym w języku angielskim komunikacie w portalu X Michał Rachoń.

Grzegorz Kuczyński z Klubu Jagiellońskiego podał również informację, że pracownicy TVP World mają zabrać swoje rzeczy ze studia i newsroomu do końca środy, 27 grudnia br. Ze studia kanału mają korzystać Teleexpress, Panorama i „19:30”. Ten ostatni program jest na razie nadawany ze studia ZPR Media.

 

TVP Info już wkrótce? Tomasz Sygut likwidatorem Telewizji Polskiej

Według informacji Krzysztofa Boczka z portalu oko.press, nowy zespół TVP Info i Telewizyjnej Agencji Informacyjnej mają tworzyć w większości ludzie znani z dotychczasowych mediów publicznych. Nowy kanał informacyjny Telewizji Polskiej może wystartować już w czwartek, 28 grudnia. Z kolei serwis i.pl donosi, że TVP INFO wznowi emisję dzień później, w piątek. Telewizja Polska, jak i Polskie Radio i Polska Agencja Prasowa zostały w środę, 27 grudnia postawione w stan likwidacji przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Likwidatorem spółki TVP według informacji tego samego dziennikarza został Tomasz Sygut, prezes TVP od środy, 20 grudnia.

O TVP World

W czwartek, 18 listopada 2021 roku o godzinie 8:00 ruszył kanał TVP World. TVP World jest programem tworzonym i udostępnianym w języku angielskim. Według zapowiedzi nadawcy ma przedstawiać „polski punkt widzenia na bieżące wydarzenia”. Ponadto będzie prezentować Polskę w kontekście jej języka, kultury i historii. W ramówce kanału znajdą się między innymi serwisy informacyjne, programy publicystyczne, filmy dokumentalne i magazyny prezentujące nasz kraj. Kanał jest dostępny w sieciach kablowych i naziemnej telewizji cyfrowej oraz u zagranicznych operatorów telewizji. Obecnie program stacji nie jest nadawany.