Poprawczak - Telewizja WP

„Nowy aranż” i „Poprawczak” w jesiennej ramówce Telewizji WP

mbog

Wystartowała jesienna ramówka Telewizji WP. Widzowie stacji zobaczą m.in. nowe polskie produkcje własne oraz dobrze znane formaty.

Inspiracje remontowe

„Nowy aranż” w kolejnym sezonie zyskają uczestnicy programu z Krakowa, Zbroszek, Katowic, Warszawy, Szklarskiej Poręby, Kozienic oraz Dziekanowa Polskiego. Za aranżację pomieszczeń w drugim sezonie odpowiada Karolina Jakubowska, a całym remontem zajmuje się szef ekipy remontowej Marcin „Nosek” Kumański. Wspólnie przygotują m.in. pokój dla instagramerki, salon z toskańskim niebem dla małżeństwa, pokój dla pierwszoklasisty a także domową biblioteczkę dla przyjaciółki.

Emisja w niedziele o godzinie 13:00 w Telewizji WP, od 5 września.

Życie w poprawczaku

„Poprawczak” to seria dokumentalna osadzona w polskich realiach o dramatycznych losach nieletnich przestępców, którzy trafili do Zakładu Poprawczego za handel narkotykami, pobicia, kradzieże, zabójstwa. Opowiadają o życiu za murami poprawczaka i drodze, która ich do niego zaprowadziła. Drodze często tak mrocznej, że aż trudno uwierzyć, że musiały nią iść dzieci. Wielokrotnie krzywdzone. Najpierw, najczęściej, przez własnych rodziców.

Serię dokumentalną będzie można oglądać w poniedziałki o godzinie 19:50, od 6 września.

„Mistrzowie kabaretu” po raz 11.

„Mistrzowie kabaretu” wracają z nowymi odcinkami do Telewizji WP. W nowym, jedenastym sezonie kilkugodzinną rozrywkę na najwyższym poziomie zagwarantują artyści z Formacji Zwierzęta, Paranienormalni i kabaret Hrabi (program „Cyrkuśniki”).

Premierowe odcinki od 24 września. Emisja w piątki o godzinie 22:00.

Znane widzom formaty

Program „Prosto z grilla” zainspiruje widzów do grillowania z pomysłem nie tylko w sezonie letnim, opowie o technikach, patentach i trikach na oryginalne dania do przygotowania także jesienią na przydomowych grilach. Premiera sezonu 25 września o godzinie 11:50.

Nadchodzi też druga edycja programu „Daj się odmienić”. Prowadzący – makijażysta Jarosław Juźwin, wraz z ekspertami – stylistką Sylwią Antoszkiewicz i fryzjerem Wojtkiem Zielińskim – pokażą makijaże, odważne stylizacje i cięcia. Emisja od października w każdą niedzielę o 14:00.

Z programu „Pomysł na dom” widzowie dowiedzą się, jak mieszkają inni. Przekonają się też, czy można wybudować dom za 6 tysięcy złotych. Twórcy serii pokażą także, jak powstaje oraz ile kosztuje i trwa budowa domu szkieletowego czy domku na drzewie. Program można oglądać w soboty o godzinie 13:00.

Natomiast seria „Największe katastrofy budowlane” ujawnia porażki i sytuacje, o których inżynierowie woleliby nie mówić. Mając dostęp do zespołów projektowych, naocznych świadków i panelu ekspertów, analizujemy błędy budowlane, badamy, dlaczego nie zostały odkryte, i ujawniamy, jak inżynierowie próbują je naprawić. Na antenie Telewizji WP w każdy czwartek o godzinie 20:50.