Nowy serial kryminalny „Herkules” od września w TVN

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mab

5 września na antenie TVN zadebiutuje serial „Herkules”. W obsadzie produkcji znaleźli się m.in. Rafał Maćkowiak i Weronika Książkiewicz.

Głównym bohaterem serialu jest Herkules Nowak (Rafał Maćkowiak). Chłopak zawsze wstaje o tej samej godzinie. Jego ulubiony strój to sztruksowa marynarka i wygodne buty. Lubi porządek. Woli nie używać urządzeń, które służą do więcej niż jednej czynności. Marzy o tym, żeby pójść w ślady ojca i zostać policjantem. Podręczniki do kryminologii i kryminalistyki ma w małym palcu. Podobnie jak kodeksy i regulaminy. Niestety już po raz dziesiąty oblał część praktyczną egzaminu.

Zbieg okoliczności sprawi, że Herkules na swojej drodze spotka Sylwię Mazur (Weronika Książkiewicz). Jest policjantką, która ostatnio niezbyt dobrze radzi sobie w pracy. Grozi jej przeniesienie do wydziału gospodarczego. Chaos to jej drugie imię. Kieruje się przede wszystkim sercem i intuicją. Ma niezłe podejście do ludzi. Szybko okaże się, że mimo różnic, Herkules i Sylwia całkiem nieźle się uzupełniają, a wspólne działanie przynosi korzyści każdemu z nich.

Sylwia (Weronika Książkiewicz)
fot. TVN Warner Bros. Discovery

Producentem serialu jest Tomasz Cichoń, a reżyserem Bartosz Kruhlik. Za scenariusz zaś odpowiadają Karolina Frankowska, Bartosz Janiszewski oraz Magdalena Żakowska. Zdjęcia do produkcji rozpoczęły jesienią ubiegłego roku.

Herkules
fot. TVN Warner Bros. Discovery

„Herkules” w poniedziałki o godzinie 21:35 w TVN.