Nowy serial „Tajemnica zawodowa” wiosną w TVN

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Wiosną na antenie telewizji TVN zadebiutuje nowy serial z Magdaleną Różczką i Cezarym Pazurą w rolach głównych. „Tajemnica zawodowa” łączy w sobie wątki prawnicze z medycznymi, a główną osią fabuły jest walka głównej bohaterki o oczyszczenie męża z zarzutów kryminalnych.

40-letnia Julia (Magdalena Różczka) po skończonych studiach prawniczych w Warszawie wróciła w rodzinne strony, gdzie związała się z miejscowym lekarzem, chirurgiem ginekologiem – Andrzejem Żurawskim (Cezary Pazura). Poświęciła się rodzinie, odkładając na bok swoje ambicje i stworzyła dom, o jakim zawsze marzyła. Jako żona i matka dwóch córek żyje w cieniu męża, aż do czasu, gdy odkrywa tajemnicę, która zburzy jej cały dotychczasowy świat.

Julia jako żona, matka i prawniczka musi odłożyć na bok uczucia i stanąć w obronie swojej rodziny. Wraca do pracy jako adwokat, walcząc o dobre imię męża oraz podejmując się nowych spraw związanych z prawem medycznym. Robi to dla dzieci, ale przede wszystkim dla siebie. Dzięki nowym obowiązkom Julia odkrywa w sobie ogień i pasję, o której dawno zapomniała. Bohaterka zmienia się w walczącą o siebie i swoich klientów prawniczkę, której głód wyzwań daje jej niespożytą siłę i skuteczność.

Żyjemy w czasach silnych kobiet. Magdalena Różczka jest wymarzoną aktorką do tej roli. Historia Julii to trzymająca w napięciu opowieść jak stanąć na nogi po „trzęsieniu ziemi”, ocalić siebie a jednocześnie dawać nadzieję innym – mówi Dorota Kośmicka-Gacke, Jake Vision DGA-Studio

W pozostałych rolach występuję między innymi Piotr Stramowski, Anna Dereszowska, Tamara Arciuch, Justyna Zielska i Antonina Litwiniak. Producentami wykonawczymi serialu są Dorota Kośmicka-Gacke i Jan Kępiński. Projekt powstaje na zlecenie TVN. Za scenariusz odpowiadają Ewa Popiołek, Marek Kreutz i Dorota Jankojć. Serial oparty jest na autorskim pomyśle stacji.

Serial „Tajemnica zawodowa” będzie można oglądać w środy o godzinie 21:30 w TVN, od 17 lutego.