Nowy sezon „MasterChef Junior” od 7 marca w TVN

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Po raz szósty kuchnię „MasterChefa” przejmą młodzi kucharze. 7 marca telewizja TVN rozpocznie emisję kolejnej edycji kulinarnego talent show.

Przesłuchania do programu tym razem odbyły się drogą internetową. Mimo tego, jak informuje nadawca, na castingi zgłosiła się rekordowa liczba kandydatów. Jurorzy spośród setek chętnych wybrali aż siedemnastu młodych kucharzy, którzy zmierzą się w walce o kulinarne marzenia i tytuł szóstego „MasterChefa Juniora”.

Największą siłą nowej, czyli szóstej edycji Masterchefa Juniora są jego bohaterowie – dzieci. Jeszcze nigdy nie mieliśmy grupy tak zdolnych, odważnych, bezkompromisowych i otwartych na świat kucharzy. Fantastycznie się z nimi pracowało i na pewno będzie się ich świetnie oglądać. Oczywiście zachowują się tez jak „normalne” dzieci: strasznie rozrabiają, czasem się popłaczą, gdy im coś nie wychodzi, ale w jednej sekundzie potrafią się pozbierać, dokończyć potrawę i na koniec wygłosić do jurorów coś tak zaskakującego i mądrego, że… wszyscy przecieraliśmy oczy ze zdumieniaEwa Leja, producent „MasterChef Junior”.

Ciasta z warzyw, dania kuchni włoskiej, halibut, owoce morza czy polędwica Wellington to tylko niektóre z tematów konkurencji, które przygotowali jurorzy. Jednym z wyzwań będzie także stworzenie trzech dań z sosami – angielskim, berneńskim i beszamelowym. Zawodnicy zmierzą się też w konkurencji drużynowej pod okiem szefa – Krzysztofa Żurka – w restauracji „Trzy rybki” w Krakowie. Zadaniem kucharzy będzie przygotowanie menu degustacyjnego dla najbardziej surowych gości – swoich rodziców. Pretendenci do zwycięstwa przygotują także dania dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.

W kuchni MasterChefa Juniora nie zabraknie wizyt kulinarnych autorytetów. Robert Makłowicz wcieli się w przewodnika po najsmaczniejszych zakątkach świata, zaś zdobywca gwiazdki Michelina, Przemysław Klima, przeprowadzi popisowy masterclass z kuchni nowoczesnej. Pod okiem Beaty Śniechowskiej, zwyciężczyni drugiej edycji „MasterChefa”, uczestnicy serwować będą steki, również w wersji wegetariańskiej. Niespodzianką okaże się wizyta Roksany Węgiel. Młoda wokalistka śpiewająco wesprze swoich rówieśników podczas przyrządzania bezy Pavlovej. Pojawią się także finaliści ostatniej edycji „MasterChefa”, czyli Ola Juszkiewicz, Sylwia Garska-Chmarycz i Rafał Fidyt. Umiejętności młodych kucharzy bez zmian oceniać będą: Ania Starmach, Michel Moran i Mateusz Gessler.

Roksana Węgiel
Młodych kucharzy będzie wspierać m. in. Roksana Węgiel – fot. TVN

Nowy sezon programu „MasterChef Junior” od 7 marca w TVN. Emisja w niedziele o godzinie 20:00.