Nowy sezon Monster Energy NASCAR Cup Series od niedzieli w Motowizji

  • Telewizja
  • Platforma Canal+
Autor: redakcja

Kanał Motowizja pokaże transmisje z wyścigów NASCAR w sezonie 2018. Na fanów wyścigów czekają wymiany niektórych modeli samochodów, zmiany w regulaminie oraz wśród samych zawodników. Pierwsza w tym sezonie transmisja na antenie Motowizji w niedzielę, 18 lutego o godz. 20:30. Wyścig z toru Daytona 500 komentować będą Szymon Tworz, Michał Budziak i Krzysztof Woźniak.

Kariery zakończyli Matt Kenseth i Dale Earnhardt Jr, a w serii zadebiutują tacy kierowcy jak Alex Bowman, Darrell Wallace Jr oraz zeszłoroczny mistrz NASCAR Xfinity Series, William Byron. Poza nowymi zawodnikami, widzowie zobaczą też nowy model Chevrolet’a.

 Danica Patrick zakończy swoją karierę w NASCAR po wyścigu na torze Daytona 500. Po pięciu latach startów, z torów NASCAR zniknie Chevrolet SS, który nie jest już w produkcji. Zostanie on zastąpiony przez model Camaro. Toyota dalej będzie obecna z modelem Camry, a Ford – Fusion – mówi Szymon Tworz komentator Motowizji.

Nastąpi też zmiana konfiguracji toru Charlotte Motor Speedway używana podczas Bank of America 500, trzeciego wyścigu fazy playoff.

Kierowcy będą używali tzw. „rovalu”, czyli pętli zawierającej w sobie część owalną, jak i część wewnętrzną. New Hampshire Motor Speedway straciło jeden wyścig, natomiast Las Vegas Motor Speedway będzie gościło dwa. Sezon zasadniczy zakończy w tym roku Brickyard 400 na legendarnym Indianapolis Motor Speedway – dodaje Szymon Tworz.

Zmiany także w regulaminie. W alei serwisowej podczas pit stopów będzie mogło pracować pięciu mechaników, a nie sześciu, jak dotychczas. Jeżeli zostanie użyta ich nadprogramowa ilość, to kierowca nie będzie już dyskwalifikowany, ale będzie musiał spędzić dwa karne okrążenia w boksach. Dodatkowo NASCAR wydłuża czas na naprawy w alei serwisowej do sześciu minut. Z najważniejszych zmian technicznych warto wspomnieć o zmianie wielkości spoilera oraz wprowadzeniu wspólnego dla wszystkich splittera.