Nowy sezon programu „Totalne remonty Szelągowskiej” od 19 kwietnia w TVN

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Telewizja TVN pokaże drugi sezon programu „Totalne remonty Szelągowskiej”. W programie Dorota Szelągowska dokonuje metamorfoz w mieszkaniach osób, którzy są świadectwem bezinteresownej i ludzkiej życzliwości.

Bohaterowie programu pochodzą z całej Polski, wykonują rozmaite zawody i są w różnym wieku. Łączy ich jedno – pomoc drugiemu człowiekowi. Wspierają rodzinę, znajomych, sąsiadów, lokalną społeczność lub obcych. Są otwarci, życzliwi, a dobro innych jest dla nich na pierwszym miejscu. Dzielą się wszystkim, co posiadają, chociaż sami mają czasem niewiele.

Dorota Szelągowska wraz ze swoją ekipą dokona generalnego remontu mieszkania. Bohaterowie, zgłaszani przez bliskich, do ostatniego momentu nie wiedzą, że projektantka wnętrz zawita właśnie do nich.

W pierwszym odcinku widzowie poznają Anię, wychowawcę w domu dziecka i pracownika fundacji opiekującej się osobami z problemami psychicznymi. Kobieta ma 34 lata i pochodzi z Bydgoszczy. Jej wielkim marzeniem była praca z dziećmi. Kiedy pojawiła się szansa na zatrudnienie w Gdańsku, Ania nie wahała się nawet chwili. Przeprowadziła się nad morze – najpierw mieszkała w wynajmowanych pokojach, potem w końcu udało jej się kupić własne mieszkanie do kapitalnego remontu. Funduszy zabrakło jej na remont kuchni, łazienki, które były w opłakanym stanie. Sypialnię tworzyło łóżko z palet.

Ania, pracując w domu dziecka, stała się opiekunem prawnym dla trójki dzieci. Praca w takim miejscu to niezwykłe wyzwanie wymagające ogromnej siły charakteru, wrażliwości, konsekwencji, a przede wszystkim pasji. Dzieci, którymi się opiekują w ośrodku mają za sobą traumatyczne doświadczenia. Odpowiedzialność za stworzenie im bezpiecznego miejsca, w którym poczują się kochane i doceniane, jest ogromna. Bliscy mówią o niej, że jest niezwykle ciepła, ale jednocześnie twarda. Otacza ją grono przyjaciół, którzy zawsze mogą na nią liczyć.

Program „Totalne remonty Szelągowskiej” będzie można oglądać w poniedziałki o godzinie 21:30 w TVN, od 19 kwietnia.