Kurier NTL

NTL Radomsko rezygnuje z emisji autorskich serwisów informacyjnych

mbog

Od 14 lipca Niezależna Telewizja Lokalna Radomsko nie będzie produkować serwisu informacyjnego „Kurier” oraz „Rozmowy Dnia”. Nadawca informuje, że rezygnacja z emisji programów dotyczy tylko okresu wakacyjnego.

„Kurier” jest codziennym podsumowaniem najważniejszych lokalnych wiadomości. Głównymi prowadzącymi są Marzena Andrzejczak i Monika Jaskórzyńska. Dotychczas serwis informacyjny był emitowany o godzinie 8:30, 18:00 i 19:25 (główne wydanie). Natomiast w „Rozmowie Dnia” prezentowany jest punkt widzenia polityków, działaczy społecznych i ekspertów na tematy lokalne. Nie brakuje również dyskusji o wpływie sytuacji w kraju na region.

Ostatnie wydanie „Kuriera” i „Rozmowy dnia” przed wakacyjną przerwą można było obejrzeć w poniedziałek, 13 lipca. Jak poinformował portal Radomsko24.pl, wszyscy dziennikarze – poza dyrektorem stacji Danielem Łuszczynem – są na wypowiedzeniu.

Szanowni Widzowie, od 14 lipca na antenie telewizji NTL nie będzie emitowany serwis informacyjny Kurier, Rozmowy Dnia oraz inne lokalne programy. Przerwa w produkcji lokalnej zaplanowana jest na okres wakacji. Pozostałe pozycje programowe będą nadawane bez zmian – poinformowała stacja na stronie w serwisie Facebook.

Właścicielem telewizji NTL Radomsko od września 2019 roku jest Michał Winnicki. Poprzednio stacją zarządzała grupa TVN Discovery Polska. Kanał prezentuje informacje lokalne, programy muzyczne, lifestylowe oraz poradnikowe. Jest skierowana do widzów z części województwa łódzkiego i śląskiego.

Nadawcą Niezależnej Telewizji Lokalnej Radomsko jest spółka „MWE Broadcast sp. z o.o.” (do 7 lipca „NTL Radomsko sp. z o.o.”). Firma w 2019 roku wygenerowała stratę netto w wysokości prawie 1,3 miliona złotych.