Michał Winnicki nowym właścicielem NTL Radomsko

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

11 września spółki Michała Winnickiego – Michał Winnicki Entertainment i MWE Teleport – odkupiły 100% udziałów w NTL Radomsko. Poprzednim właścicielem była grupa TVN Discovery Polska.

NTL Radmosko sp. z o.o. jest nadawcą lokalnej telewizji NTL. Stacja jest dostępna na platformach satelitarnych, w sieciach kablowych oraz w naziemnej telewizji cyfrowej. Ponadto spółka jest operatorem lokalnego multipleksu MUX L3 dostępnego na terenie województw łódzkiego i śląskiego.

Decyzja o sprzedaży spółki NTL Radomsko wynika z przyjętej przez nas długoterminowej strategii rozwoju naszej firmy. Bardzo się cieszymy, że firma trafia w dobre ręce. Jesteśmy przekonani, że jej potencjał zostanie dobrze wykorzystany przez nowego właściciela. Przy tej okazji chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim pracownikom spółki, którzy wspólnie z nami budowali sukces tej stacji – powiedziała Dorota Żurkowska-Bytner, członek Zarządu TVN Discovery Polska.

Akwizycja NTL Radomsko w pełni wpisuje się w naszą aktualną strategię tj. inwestycje w obszarze naziemnej telewizji cyfrowej oraz wzmacnianie naszej obecności u operatorów płatnej telewizji. Telewizja NTL pod skrzydłami TVN z małej, lokalnej stacji stała się anteną o zasięgu ogólnopolskim. Chcemy dalej rozwijać ją w tym kierunku – powiedział Michał Winnicki.

Grupa MWE Networks jest nadawcą kanałów: Power TV, Adventure TV, Nuta TV, Top Kids, Junior Music oraz Ultra TV 4K. Ponadto spółka jest partnerem technicznym stacji TVR i TO!TV. Dodatkowo w maju, razem ze spółką zależną od Michała Winnickiego – MWE Teleport, grupa przejęła Echo24 sp. z o.o. – operatora technicznego multipleksu lokalnego MUX L4. Natomiast w lipcu spółki Winnickiego uruchomiły lokalny multipleks w Szczecinie. Za sprzedaż czasu reklamowego w kanałach MWE odpowiada Biuro Reklamy Telewizji Polskiej.