Startuje Junior Music – stacja muzyczna dla dzieci

  • Telewizja
Autor: mbog

1 września, w niedzielę oficjalnie wystartuje nowa polska stacja telewizyjna Junior Music. Kanał będzie emitować na swojej antenie wesołe piosenki adresowane do najmłodszych widzów.

Na antenie Junior Music królować będą dziecięce przeboje takie jak „Mucha w mucholocie”, „Bańkę łap” oraz „Idziemy do zoo”. Nie zabraknie też piosenek znanych z zagranicznych filmów animowanych. Za dnia na antenie będą emitowane radosne piosenki, przy których najmłodsi mogą śpiewać i tańczyć. Natomiast wieczorem pojawią się najpopularniejsze kołysanki.

Kanał jest już dostępny w jakości HD w sieciach kablowych UPC Polska, Inea, Telkab Tczew, Sat-Mont-Service, Elsat oraz w Telewizji Światłowodowej Evio. Od 2 września w UPC Polska kanał będzie dostępny w ramach otwartego okna dla abonentów pakietu Select. Ponadto nadawca informuje, że wkrótce stacja pojawi się testowo także na kilku multipleksach naziemnej telewizji cyfrowej, których operatorami są firmy z grupy MWE Networks.

Nadawcą nowej stacji dziecięcej jest MWE Teleport – spółka z grupy kapitałowej MWE Networks. Jednocześnie od września rusza sprzedaż czasu reklamowego. Brokerem zostało Biuro Reklamy TVP, które reprezentuje w tym zakresie wszystkie kanały MWE Networks w Polsce. Stacja została także objęta monitoringiem oglądalności Nielsen Audience Measurement.