Zwiastun

Odcinek specjalny „Polski z góry” z Pokrzydowa 26 lutego w Planete+

  • Telewizja
  • Canal+
Autor: mtom

W sierpniu 2017, wraz z premierą serii „Polska z góry” wystartował plebiscyt w którym można było zawalczyć o udział w odcinku specjalnym programu. W konkursie zwyciężyło Pokrzydowo i to tę niewielką miejscowość w województwie kujawsko-pomorskim i jej okolice, będzie można zobaczyć z lotniczej perspektywy w poniedziałek 26 lutego o 18:30 na antenie Planete+.

Twórcy serii „Polski z góry” w celu produkcji programu przebyli 8 tys. kilometrów i odwiedzili 50 rodzimych miast i miasteczek. Nie do wszystkich krain udało się jednak dotrzeć. Dla tych miast, których w programie zabrakło, Planete+ przygotował specjalną akcję, która wystartowała 21 sierpnia 2017 r., w dniu premiery serii.

fot. Planete+

Do konkursu można było zgłosić miejscowość, która nie została jeszcze pokazana we wcześniejszych odcinkach programu. O wygranej decydowała największa liczba głosów proporcjonalnie do liczby mieszkańców. Miejscowość Pokrzydowo zdobyła łącznie 6556 głosów od internautów. Na 489 zgłoszonych miejscowości z całego kraju, głosowało w sumie aż 30 542 osób. Łączna liczba wszystkich oddanych w plebiscycie głosów wyniosła natomiast 76 529 tysięcy.

fot. Planete+

Polska z góry” to dwunastoodcinkowa produkcja Planete+, która zabiera widzów w podróż po najpiękniejszych miejscach kraju nad Wisłą, Na trasie twórców znalazło się 50 malowniczych miejscowości z różnych rejonów Polski, a wśród sfilmowanych krain znalazły się m.in. poprzecinany siecią kanałów Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, największy w Europie pas ruchomych wydm nad Morzem Bałtyckim czy najpiękniejsze szlaki Karkonoszy.