Odejścia z TVP Sport – Przybysz i Błaszczyk żegnają się z redakcją

rafs

Z końcem roku redakcję TVP Sport opuszczą Radosław Przybysz i Hubert Błaszczyk. To nie pierwsze odejścia z kanału sportowego telewizji publicznej w tym roku.

O swojej decyzji Radosław Przybysz poinformował w czwartek, 30 grudnia na swoim Twitterze. Dziennikarz spędził w redakcji TVP Sport 8 lat i zajmował się  głównie tematami dotyczącymi piłki nożnej.

W ostatniej relacji na profilu YouTube TVP Sport w środę, 29 grudnia dziennikarz powiedział:

Będę na razie żegnał się z TVP Sport, żegnam się z wami, do zobaczenia w różnych innych okolicznościach, ale zostawiam ten kanał w bardzo dobrych rękach. […], ale i Paweł Baran i Michał Jaśkiewicz w dobrą stronę i ku szerokim wodom poprowadzą kanał TVP Sport na YT, na pewno z pomocą Szymona Borczucha […] ja też wam życzę wszystkiego dobrego w nowym roku, życzę wszystkiego dobrego TVP Sport, bo znakomity to jest kanał i znakomici ludzie tu pracują […].

Decyzja o odejściu nie przyszła łatwo, ale po ośmiu latach w redakcji internetowej TVP Sport uznałem po prostu, że czas na nowe wyzwania, nowe bodźce – mówi omediach.info Radosław Przybysz

 

Z redakcją z końcem roku żegna się również Hubert Błaszczyk. Dziennikarz po 6 latach opuszcza TVP Sport. W stacji zajmował się głównie tenisem, żużlem i koszykówką, był także wydawcą serwisu internetowego stacji. O swoim odejściu poinformował na Twitterze we wtorek, 28 grudnia.

Rok odejść z TVP Sport

To nie są pierwsze odejścia z TVP Sport w 2021 roku. Z końcem lipca ze stacją pożegnał się ekspert od Bundesligi, Marcin Borzęcki. Dziennikarz przeszedł do Viaplay, które jest wyłącznym nadawcą tej ligi w Polsce. Tam współkomentuje mecze, jest także ekspertem w studiu. Z końcem października ze stacją pożegnał się Sebastian Szczęsny. Dziennikarz w stacji zajmował się sportami walki, w tym boksem, a także skokami narciarskimi. Szczęsny opuścił TVP Sport na rzecz telewizji TVN, w której jest wraz z Damianem Michałowskim gospodarzem studia Pucharu Świata w skokach narciarskich. TVN nadaje w sezonie 2021/2022 wszystkie zagraniczne konkursy tego cyklu.