Odejścia z Weszło – Milewski i Olkiewicz opuszczają redakcję, zasilą goal.pl

rafs

Leszek Milewski i Jakub Olkiewicz zakończyli współpracę z redakcją portalu Weszło.com. Obaj dziennikarze zasilą skład portalu goal.pl.

O swoim odejściu z redakcji poinformowali na swoich kontach na Twitterze we wtorek, 1 marca. Milewski w wątku dziękował za lata współpracy Krzysztofowi Stanowskiemu (właściciel Grupy Weszło) oraz Mateuszowi Rokuszewskiemu (redaktor naczelny Weszło). Olkiewicz natomiast napisał, że ma wrażenie, że opuszcza rodzinny dom i dziękuje Weszło za wszystko, także Krzysztofowi Stanowskiemu, Mateuszowi Rokuszewskiemu oraz Tomaszowi Ćwiąkale (obecnie Canal+). Dziennikarze kończą swoją współpracę z portalem odpowiednio po 9 i 10 latach.

Olkiewicz i Milewski, czyli „Tetrycy” w Goal.pl

Dziennikarze przeszli do portalu Goal.pl. W artykule dostępnym na łamach portalu można przeczytać o ich planach. Na kanale YouTube będą w piątki kolejne odcinki programu „Tetrycy” (na Weszło „Dwaj zgryźliwi tetrycy”) oraz format „Tetrycy w drodze”. Ten ma za zadanie wychodzić poza schemat z historiami piłkarskimi w Polsce. Również dziennikarze będą grali w Football Managera 22 w programie „Tetryk Menedżer” oraz będą gośćmi w porankach portalu.  Planowane są także cośrodowe felietony Olkiewicza, felietony Milewskiego, a także wywiady drugiego dziennikarza. Obaj współpracownicy Goal.pl kładą jednak główny nacisk na rozbudowanie portalowego kanału YouTube. Tam podczas transmisji na żywo o godzinie 18:00 mają również przedstawić swoje plany.

Koniec Weszło FM – zastąpi je „fabryka podcastów”

Odejścia dziennikarzy nie są jedyną informacją związaną z Weszło w ostatnim czasie. 25 minut po północy w poniedziałek, 28 lutego zakończyło istnienie radio Weszło FM. Radio zamknięto ze względów finansowych oraz ze względu na konflikt interesów z Kanałem Sportowym. W trakcie ostatniej audycji były wspomnienia, telefony widzów oraz rozdanie nagród „Najweszlaccy”. Radio ma zostać przekształcone w serwis z podcastami.