Onet rusza z aplikacją Onet Audio. Słuchacze mają wątpliwości

  • Internet
  • Onet
Autor: rafs

W czwartek, 20 października Onet wystartował ze swoją aplikacją Onet Audio.

Aplikacja przeznaczona jest dla posiadaczy usługi Onet Premium, jednak w pierwszym dniu działania i w ciągu następnych 24 godzin podcasty będą dostępne dla wszystkich użytkowników.

Wątpliwości słuchaczy co do Onet Audio

Zmieniła się  kwestia dostępności podcastów w serwisach streamingowych. Podobnie jak w przypadku podcastów Newonce, wersja dostępna bez opłat między innymi na Spotify trwa 10 minut. Całość podcastów dostępna jest albo na YouTube, albo w aplikacji Onet Audio. Słuchacze w Internecie zareagowali negatywnie z powodu wejścia Onetu za paywall.

Usługa Onet Premium kosztuje 19,99 zł miesięcznie. W całości w serwisach streamingowych mają być podcasty tworzone z partnerami (np. Wojewódzki&Kędzierski oraz Tak mamy!).

Co w ofercie Onet Audio?

W ofercie aplikacji Onet Audio słuchacze znajdą m.in. podcast polityczny „Stan Wyjątkowy” Andrzeja Stankiewicza, Dominiki Długosz, Renaty Grochal i Kamila Dziubki, „Raport międzynarodowy” Witolda Jurasza – będący na liście najchętniej wybieranych podcastów w kategorii: Wiadomości, WojewódzkiKędzierski– jeden z najpopularniejszych podcastów w Polsce, „W cieniu sportu” – numer 1 w kategorii Sport, „Tak mamy!” – numer 1 w kategorii Rodzicielstwo, czy „O serialach” – numer 1 w kategorii TV i film.

Po 4 latach zdobywania kompetencji, podejmowania szeregu prób z konkretnymi tematami i twórcami mogę z nieskrywaną przyjemnością powiedzieć, że nie tylko mamy ogromną rzeszę słuchaczy, ale przede wszystkim mamy ich niepodzielną uwagę. To nasze podcasty – ze średnią 55 minut – są najdłużej słuchane. Na tle rynku to niesamowity wynik. Teraz robimy kolejny krok i idąc za światowymi trendami wprowadzamy ofertę subskrypcyjną z najlepszym dziennikarstwem audio. Nasze hasło to „Posłuchaj najlepszego dziennikarstwa” i ono zobowiązuje. Stworzyliśmy Onet Audio, aby dać naszym słuchaczom najlepsze dziennikarstwo w jakościowej wersji audio, dlatego poza podcastami oferujemy głośne historie i artykuły do słuchania. Dajemy szansę tym, którzy nie mają czasu czytać wielu artykułów, a mogą ich posłuchać w drodze do pracy, podczas prac domowych czy na spacerze mówi Sabina Lipska, dyrektor video i audio w Ringier Axel Springer Polska

Specjalnie w ofercie Onet Audio pojawią się seria kryminalna, nowe serie podcastowe, seriale oraz słuchowiska audio. Subskrybenci w aplikacji Onet Audio jako jedyni dostaną możliwość posłuchania w całości całej oferty podcastowej oraz dodatkowych specjalnych odcinków, niedostępnych nigdzie indziej. Dodatkowo będą mogli wziąć udział w spotkaniach live z autorami podcastów czy w wydarzeniach.