Oscary 2024 w telewizji i radiu. Gdzie oglądać i słuchać?

  • Canal+
  • Polskie Radio
Autor: rafs

W noc z niedzieli na poniedziałek odbędzie się rozdanie Nagród Akademii Filmowej.

Najwięcej nominacji, bo 13 uzyskał film „Oppenheimer”. Ceremonia odbędzie się w Dolby Theatre w Hollywood w Los Angeles, a poprowadzi ją komik Jimmy Kimmel. W Stanach Zjednoczonych transmisję przeprowadzi telewizja ABC.

Oscary 2024 – transmisja w Polsce

W Polsce transmisję z 96. gali rozdania Oscarów przeprowadzi Canal+Premium. Transmisja rozpocznie się już w niedzielę, 10 marca o 23:30 od czerwonego dywanu.  Sama gala będzie nadawana od północy do 4:40 rano w poniedziałek, 11 marca. Gala będzie dodatkowo do obejrzenia w usłudze Canal+Online, a w poniedziałek o 22:30 Canal+Premium wyemituje obszerny skrót gali oscarowej.

Studio CANAL+ poprowadzą: dziennikarka i felietonistka, prowadząca program Aktualności Filmowe+ Karolina Korwin Piotrowska oraz Błażej Hrapkowicz – krytyk filmowy i prezenter, prowadzący „Kino Mówi” w Ale kino+ i współprowadzący Aktualności Filmowych+.

Jeżeli ktoś nie będzie mógł oglądać gali, to Program Pierwszy Polskiego Radia przeprowadzi swoją noc oscarową. Transmisja z niej ma rozpocząć się kilka minut po północy w poniedziałek, 11 marca.  Gośćmi Martyny Podolskiej i Pawła Sztompkego będą znawcy świata kina.

O przebiegu 96. gali wręczenia Oscarów w studiu radiowej Jedynki rozmawiać będą: kostiumografka Małgorzata Karpiuk („Strefa interesów”), dekoratorka, scenografka Joanna Kuś („Strefa interesów”), producent filmowy Leszek Bodzak (producent filmu „Boże ciało” nominowanego do Oscarów w 2020 roku oraz „Żeby nie było śladów”, czyli polskiego kandydata do Oscarów w 2022 roku), reżyser filmowy Paweł Maślona (reżyser filmu „Kos”, „Atak paniki”), reżyser filmowy Bodo Kox, reżyser teatralny i znawca kina Piotr Ratajczak, krytycy filmowi Krzysztof Kwiatkowski oraz Marcin Radomski. W audycji pojawią się także relacje Jana Pachlowskiego prosto ze Stanów Zjednoczonych.