Ósma edycja programu „MasterChef” od 8 września w TVN

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Magda Gessler, Anna Starmach i Michel Moran już po raz ósmy wyruszą na poszukiwania najlepszego kucharza amatora w Polsce. 44 szczęśliwców rozpocznie przygodę życia, a ich kuchenne zmagania będzie można oglądać w nowej edycji „MasterChefa”.

Pierwszym zadaniem w rywalizacji będą kulinarne pojedynki. Każda z jedenastu grup dostanie inny składnik główny oraz 45 minut na przygotowania dania z jego użyciem. Wśród nich znajdą się kaczka, przegrzebki, mąka, jabłko oraz ziemniak. Ci, którzy odpowiednio potraktują produkt główny i oczarują jurorów, dostaną fartuch „MasterChefa”. Najlepsi z nich będą mogli automatycznie trafić do finałowej czternastki za sprawą „złotego fartucha”. Natomiast pozostali dalej walczyć będą o pozostanie w programie.

W kolejnych odcinkach kucharze będą musieli między innymi przyrządzić potrawy z okresu PRL w wersji ekskluzywnej. Ponadto uczestnicy przygotują trzydaniowy obiad dla przyszłej teściowej. Wyzwaniem będzie konkurencja drużynowa w Parku Jordana. Zawodnicy będą musieli zorganizować piknik i zdobyć uznanie 50 rasowych psów i ich właścicieli.

Wśród gości specjalnych ósmej edycji pojawią się Lara Gessler i Tadeusz Muller. Ponadto swoje popisowe danie zaprezentuje Christopher Kostow, posiadacz trzech gwiazdek Michelin.

Casting do ósmej edycji programu „MasterChef” rozpoczął się w kwietniu. Zwycięzca show otrzyma statuetkę, 100 tysięcy złotych oraz możliwość wydania własnej książki kucharskiej.

Pierwszy odcinek „MasterChefa” będzie emitowany 8 września, w niedzielę o godzinie 20:00 w telewizji TVN.