Dominika Kulczyk

Ósmy sezon programu „Efekt Domina” od 7 marca w TVN

mbog

W wiosennej ramówce telewizji TVN pojawi się kolejny sezon programu Dominiki Kulczyk – „Efekt Domina”. Po raz pierwszy program poświęcony jest w całości kobietom i sile, z jaką mierzą się z trudnościami wynikającymi z patriarchalnej kultury, tradycji, trudnej sytuacji ekonomicznej i politycznej.

„Efekt Domina” jest programem telewizyjnym, który łączy reporterskie dokumentowanie problemów współczesnego świata z niesieniem pomocy i trwałą, pozytywną zmianą społeczną. Produkcja nie tylko opowiada o trudnych losach bohaterów, ale wspiera tych najbardziej potrzebujących. Kulczyk Foundation wraz z lokalnymi organizacjami wspiera ich finansowo, a także prowadzi działania edukacyjne.

W nowym sezonie Dominika Kulczyk poruszy kolejne ważne tematy. Wśród nich: tragedia imigrantek zmuszanych do prostytucji we Włoszech, upokorzenia i przekreślone szanse dziewcząt cierpiących z powodu ubóstwa menstruacyjnego, czy codzienność kobiet z Bośni i Hercegowiny, które dziedziczą i przekazują traumę wojny.

Jako reporterka i filantropka zajmowałam się przeróżnymi problemami świata. Gdy zrozumiałam, że zmiana jest kobietą i kobieta jest bardzo często źródłem zmian, postanowiłam skoncentrować się na sprawach kobiet. Chcę wspierać wolność kobiet w sferze świadomości, cielesności i bytu – komentuje Dominika Kulczyk.

Efekt Domina - odcinek 1
fot. TVN / Tatiana Jachyra

W pierwszym odcinku Dominika Kulczyk opowie o cierpieniu afrykańskich ofiar rytualnego okaleczania narządów płciowych (FGM – female genital mutilation). Szacuje się, że ponad 200 milionów kobiet na Ziemi poddano temu zabiegowi. W samej Europie żyje dziś około 600 tysięcy tych, które cierpią w wyniku konsekwencji obrzezania – głównie migrantek z Afryki. Te kobiety czują ból podczas oddawania moczu, miesiączki i wykonywania codziennych czynności.

Premiera nowego sezonu programu „Efekt Domina” w niedzielę, 7 marca o godzinie 11:30 w TVN.