Ostatni mecz Polski w eliminacjach i mecz towarzyski, Walia z Turcją, Formuła 1 w Las Vegas

  • Bez kategorii
Autor: rafs

W tym Sportlighcie emocje eliminacji mistrzostw Europy, ale też nie zabraknie Formuły 1 w Las Vegas.

Piłka nożna, eliminacje EURO 2024

Mecz Polska vs. Czechy (piątek, 20:35 w TVP1, TVP Sport i Polsacie Sport Premium 1) i mecz towarzyski Polska vs. Łotwa (wtorek, 20:35 w TVP1, TVP Sport i Polsacie Sport Premium 1)

fot. YT TVP Sport

Polska gra z Czechami ostatni mecz o stawkę w tym roku. Będzie też mecz towarzyski ze znacznie słabszą Łotwą, ale to już o pietruszkę. Podopieczni Michała Probierza jeżeli chcą walczyć o awans bezpośredni, muszą na Stadionie Narodowym triumfować nad południowymi sąsiadami. Będzie to trudne zadanie, bo w ostatnich meczach Polska, co prawda, wygrała nad Wyspami Owczymi, ale zremisowała z „zawsze groźną” Mołdawią. To rodzi poważne wątpliwości w kontekście starcia z reprezentacją Czech. Można jednak żyć nadzieją, że Polacy wygrają arcyważne starcie w Warszawie.

Sporty motorowe, Formuła 1

Grand Prix Las Vegas (niedziela, 7:00 w Viaplay, studio 6:00, transmisja bez polskiego komentarza dostępna w ramach usługi F1 TV Pro)

fot. YT FORMULA 1

Przedostatnia runda sezonu Formuły 1 to będzie powrót do Las Vegas. Na Las Vegas Strip Circuit odbędzie się pierwsze GP Las Vegas. W latach 1981-1982 F1 była w tym mieście, ale na torze pod hotelem Caesars Palace. W najzimniejszych warunkach w tym sezonie kierowcy będą się ścigać na dystansie 50 okrążeń. Faworytem do zwycięstwa jest zespół Red Bulla z Maxem Verstappenem na czele, którzy to zapewnili sobie tytuły mistrzowskie. Na dobry występ można również liczyć ze strony zespołu McLarena, który ostatnio ma zwyżkę formy. Wszystko mogą jednak zweryfikować nieprzewidywalne warunki, jakie stworzy zupełnie nowa arena w kalendarzu.

Piłka nożna, eliminacje EURO 2024

Mecz Walia vs. Turcja (wtorek, 20:35 w Polsacie Sport)

fot. Virgin Media Sport

Walia gra ostatni mecz w eliminacji. Jej przeciwnikiem będzie Turcja, która powinna mieć już zapewniony awans na EURO. Walijczycy będą musieli wygrać lub zremisować w tym meczu, by mieć więcej punktów od Chorwatów. Oni są ich głównymi rywalami w drodze na niemiecki turniej.