Ostatni wyścig sezonu European Le Mans Series. Gdzie obejrzeć?

  • Telewizja
Autor: rafs

W niedzielę odbędzie się ostatnia runda sezonu European Le Mans Series z udziałem Roberta Kubicy w barwach Team WRT w klasie LMP2 i dwóch aut Inter Europol Competition w LMP3. Transmisje będzie można obejrzeć w nSport+ i Sportklubie.

Wyścig 4-godzinny na torze Portimao będzie rundą zamykającą rywalizację w European Le Mans Series. W klasie LMP2 mistrzostwo podczas przedostatniej, piątej rundy na torze Spa zapewnił sobie Team WRT w składzie Louis Deletraz, Robert Kubica i Yifei Ye. Trwa jednak walka o drugie miejsce, które jest premiowane zaproszeniem od Automobile Club de l’Ouest do udziału w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w czerwcu 2022 roku. O nie walczą rosyjski G-Drive, Panis Racing oraz United Autosports. Różnica między tymi zespołami jest niewielka, więc w ostatniej rundzie może być ciekawa walka o wicemistrzostwo.

W LMP3 Inter Europol Competition wystawi, tak jak to było w poprzednich rundach dwa samochody. Auto numer 13 to Martin Hippe, Ugo de Wilde i Adam Eteki. W aucie 14 natomiast Mateusz Kaprzyk, Nico Pino i założyciel JP Motorsport Patryk Krupiński. W przypadku tego ostatniego jest to pierwszy występ w prototypie Le Mans. „Piekarze” będą walczyć autem 13 o podium klasyfikacji LMP3, w której prowadzi Cool Racing przed DKR Engineering i United Autosports.

Gdzie obejrzeć wyścig 4 Hours of Portimao?

W Polsce wyścig będzie można obejrzeć na antenie nSport+ i Sportklubu. Od godziny 15:00 w sobotę obie stacje pokażą kwalifikacje w klasach GTE, LMP3 i LMP2. W niedzielę o godzinie 13:30 w nSport+ i o 13:40 w Sportklubie rozpocznie się transmisja z wyścigu. Sam wyścig rozpocznie się o godzinie 14:00, a zakończy 4 godziny później, o 18:00. Transmisję wyścigu można będzie także obejrzeć za darmo na Facebooku oraz na kanale YouTube European Le Mans Series. Wyścig dostępny jest z francuskim i angielskim komentarzem.