Ostatnie mecze eliminacji Mistrzostw Europy, Mistrzostwa Świata w piłce nożnej plażowej

  • Sportlight
Autor: rafs

Już w najbliższym tygodniu odbędą się dwie ostatnie kolejki eliminacji Mistrzostw Europy. Natomiast w Paragwaju rozpoczną się mistrzostwa świata w piłce nożnej plażowej. 16 drużyn powalczy o tytuł najlepszej drużyny piłkarskiej na plaży. Czas na Sportlight.

Piłka nożna: Eliminacje Mistrzostw Europy, mecze Izrael vs. Polska (sobota, 20:35 w TVP1 i w Polsacie Sport) i Polska vs. Słowenia (wtorek, 20:35 w TVP1 i w Polsacie Sport)

fot. imago images

Reprezentacja Polski wygrywając 2:0 mecz siódmej kolejki eliminacji z Macedonią Północną na Stadionie Narodowym zapewniła sobie awans do Mistrzostw Europy. Jednak kampania eliminacyjna, pomimo uzyskanego awansu, nadal trwa i trzeba cały czas prezentować maksimum umiejętności. Także w meczach z zespołami, które jeszcze o ten awans walczą. Takim zespołem jest na pewno reprezentacja Izraela, z którą w sobotę zagramy w Jerozolimie. Co do tego meczu jest mnóstwo wątpliwości natury organizacyjnej. Ta gra mogła się nie odbyć w Izraelu przez ostatnie ataki rakietowe ze Strefy Gazy. W środowe przedpołudnie odbyło się spotkanie członków polskiej, izraelskiej i europejskiej federacji piłkarskiej, a rezultatem jego jest decyzja o rozegraniu meczu w Jerozolimie. Polacy mogą zwycięstwem w tym meczu pozbawić szans reprezentantów Izraela, którzy i tak szanse na awans bezpośredni mają iluzoryczny. Takie same szanse mają reprezentanci Słowenii, którzy do Warszawy na ostatni mecz kampanii mogą przyjechać już bez szans na awans. Oni nie mogą awansować do play-offów jak Macedonia Północna, która wygrała swoją grupę w dywizji Ligi Narodów. Gra numer 9 z Łotwą będzie dla nich kluczowa, ale Łotysze to łatwy przeciwnik dla drużyn grupy G. Polacy pamiętają o przegranym meczu w Lublanie 0:2 i na swoim gruncie będą chcieli wziąć rewanż za tamten negatywny rezultat. Pomimo braku stylu to była bardzo dobra kampania dla naszej reprezentacji. Nie była efektowna, ale była efektywna. A punkty przecież liczą się do tabeli, wynik idzie w świat, a mało osób pamięta, z jakim stylem kto grał w danym meczu.

Piłka nożna: Eliminacje Mistrzostw Europy, mecz Hiszpania vs Rumunia (poniedziałek, 20:35 w Polsacie Sport i TVP Sport)

fot. JESUS RUBIO/ DIARIO AS

Ostatni mecz eliminacji w grupie F. Na stadionie Wanda Metropolitano w Madrycie pewni awansu na EURO Hiszpanie podejmą walczących do końca o awans Rumunów. Rumuni w dziewiątej kolejce podejmują Szwedów, co będzie znaczące dla tego, czy do Hiszpanii przyjadą jeszcze z szansą na awans, czy też nie. Hiszpanie walczą o zakończenie kampanii eliminacyjnej bez porażki, toteż ten mecz będzie ważny w kontekście utrzymania bilansu niesplamionego klęską. Ale jeżeli drużyna będzie grała słabiej, to możliwe, że w jakimś sensie „pomogą” Rumunom w uzyskaniu awansu. Ich nie dotyczy awans do play-offów – Szwedów tak, ponieważ triumfowali w swojej dywizji Ligi Narodów. A Szwedzi już w 2017 roku pokazali, że są w stanie wyjść z baraży do turnieju finałowego, nawet pokonując giganta, jakim są Włosi.

Piłka nożna plażowa: Mistrzostwa Świata w Paragwaju, mecze Włochy vs Tahiti (czwartek, 20:10 w TVP Sport), Urugwaj vs Meksyk (czwartek, 22:55 w TVP Sport) i Paragwaj vs Japonia (noc czwartek/piątek, 0:55 w TVP Sport)

fot. Bruno Baketa/NB Photopress

Rozpoczyna się najważniejszy turniej w karierze piłkarzy plażowych. Na stadionie w Luque 16 drużyn będzie walczyło o mistrzostwo świata. Dwa lata temu trofeum zdobyli Brazylijczycy, którzy w finale zdeklasowali reprezentację Tahiti 6:0. Brąz pojechał do Iranu, który pokonał 5:3 reprezentację Włoch. Najciekawiej zapowiadającym się meczem pierwszej kolejki grupowej jest mecz otwarcia turnieju pomiędzy reprezentacjami Tahiti i Włoch. Tahiti będzie chciało potwierdzić swoją klasę i to, że są faworytami w walce o mistrzostwo świata. Późnym wieczorem widzowie zobaczą mecz gospodarza turnieju. Paragwajczycy podejmą Japończyków, z którymi w poprzednim turnieju mierzyła się reprezentacja Polski, której zabraknie na tej imprezie. Japończycy nie wyszli z grupy, a Polacy z nimi przegrali. Paragwajczycy zagrali natomiast w ćwierćfinale, gdzie ulegli Tahiti 4:6.