Pasmo dedykowane kierowcom jesienią w RMF Classic

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: mbog

Nadawca RMF Classic w poniedziałek, 2 września wprowadzi zmiany w ramówce stacji. Część audycji będzie emitowanych o nowych porach.

Od września stacja rozpoczynać będzie „Śniadanie Mistrzów” wcześniej o kwadrans. Poranne pasmo potrwa od 6:45 do 10:00. Jednym ze stałych elementów audycji – w środy i czwartki – będzie „Piosenka z prawdziwego zdarzenia” autorstwa Artura Andrusa. To kontynuacja pomysłu, który pilotażowo wystartował jeszcze wiosną. Utwór powstaje na podstawie zabawnego newsa, a nagrywana jest w studiu RMF Classic w ciągu 24 godzin i po tym czasie ma swoją premierę. Dotychczas piosenki te wykonywali między innymi Joanna Kołaczkowska, Zbigniew Zamachowski, Czesław Mozil czy Tomasz Organek.

Inny program autorstwa Artura Andrusa – „Niedomówienia” – w jesiennej ramówce zmienia dzień i porę nadawania. Rozmowy z ludźmi estrady, sceny i kabaretu pojawią się w RMF Classic w każdą niedzielę o 10:00. Natomiast „Bliskie Spotkania” – wywiady autorstwa dziennikarzy stacji będzie można usłyszeć w soboty o 17:00.

Z myślą o tych, którzy na co dzień pracują przy muzyce z RMF Classic w ramówce stacji przed południem pojawi się nowe pasmo „Cześć pracy!”. Inną nowością w programie jest „RMF Classic? Naturalnie!” – specjalne pasmo poświęcone tematom, którymi coraz częściej żyje cały świat – ochronie klimatu, przyrody i zdrowemu stylowi życia.

Ponadto nadawca postanowił zmienić godzinę startu popołudniowych programów tematycznych z godziny 14:00 na 13:00. Po ich zakończeniu o godzinie 17:00, w porze wielkomiejskiego ruchu na drogach, w RMF Classic pojawi się specjalny muzyczny program dedykowany kierowcom tkwiącym w korkach. Specjalnie dobrana muzyka ma sprawić, że popołudniowe powroty do domu po pracy staną się mniej stresujące.

Mamy świadomość, że rytm życia wielkiego miasta narzuca coraz bardziej czas i miejsce słuchania radia, a nasi słuchacze to prawie wyłącznie mieszkańcy największych miast w Polsce. Dlatego zmieniamy pory nadawania niektórych programów tak, aby naszym słuchaczom umykało jak najmniej z wyjątkowej oferty muzycznej i programowej, którą dla nich przygotowaliśmy – powiedział Paweł Pawlik Dyrektor Programowy RMF Classic.

Zmieni się też nieco charakter wieczornych audycji nadawanych po godzinie 18:00, szczególnie we wtorki i czwartki. W te dni słuchacze posłuchają nowości i propozycji do Listy Przebojów Muzyki Filmowej, której notowanie główne wraca po wakacjach na swoje stałe miejsce, czyli w niedzielę od godziny 18:00.

Logo RMF Classic

RMF Classic

Stacja ponadregionalna nadająca m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu. Prezentuje muzykę poważną, filmową i piosenki poetyckie. Rozgłośnia rozpoczęła nadawanie w nocy z 26 na 27 października, kiedy zamilkł nadajnik lokalnej stacji Opera FM - poprzednika RMF Classic, emitującego wyłącznie arcydzieła mistrzów opery.