Paweł Baran dołącza do Viaplay

  • Internet
  • Serwisy wideo
  • Viaplay
Autor: rafs

Dziennikarz TVP Sport Paweł Baran dołącza do zespołu Viaplay.

Dołączenie Barana do Viaplay ogłoszono w poniedziałek, 16 stycznia w mediach społecznościowych platformy. Fani w Internecie sugerowali się jego dołączeniem do platformy po zmianie jego zdjęcia profilowego na Twitterze i zamieszczanych Stories na Instagramie. Wzmocnienie zespołu wiąże się z transmisjami Formuły 1, do których prawa platforma posiada w Polsce od 2023 roku. Na przełomie grudnia 2022 i stycznia 2023 roku ogłoszono dołączenie do Viaplay Mikołaja Sokoła i Macieja Jermakowa. Baran w przeszłości tworzył cykle związane z Formułą 1 na kanale YouTube TVP Sport. Były to „Formuła się wyczerpała?” czy też „Baran Mechaniczny”.

Paweł Baran w kanale sportowym nadawcy publicznego był odpowiedzialny za tematy związane z motorsportem, a także z dyscyplinami zimowymi. Ponadto na kanale YouTube stacji był administratorem czatu i transmisji na nim prowadzonych. Kanałem zarządza od 2020 roku i według jego zapewnień, nadal będzie to robił.

Do zespołu Viaplay w poniedziałek, 9 stycznia dołączyła Aldona Marciniak. Dziennikarka Przeglądu Sportowego i Onetu była związana z Eleven Sports, gdy ten nadawca posiadał prawa do transmisji F1. Prowadziła ona studio, była również reporterką w padoku.

Gutowski odchodzi z „Przeglądu Sportowego”

W poniedziałek, 2 stycznia Cezary Gutowski ogłosił, że po 24 latach żegna się z redakcją „Przeglądu Sportowego”. Dziennikarz motoryzacyjny stawia na rozwój swoich mediów społecznościowych, w tym kanału na platformie YouTube. Na ten moment nie wiadomo, jakich jeszcze wyzwań się podejmie w 2023 roku.