Cezary Gutowski odszedł z „Przeglądu Sportowego” i Onetu

  • Internet
  • Prasa
  • Dzienniki
  • Onet
Autor: rafs

Dziennikarz motoryzacyjny zajmujący się Formułą 1 Cezary Gutowski odszedł z redakcji Przeglądu Sportowego i Onetu.

Gutowski swoje odejście ogłosił na Facebooku. Jak tłumaczy: „W Przeglądzie pracowałem ponad pół życia (w marcu szłoby 25 lat), a spędziłem praktycznie całe życie, bo biegałem po redakcji od dzieciaka. No dobra – nie biegałem, bo byłem grzeczny, ale przebywałem. Duża zmiana. Duża i emocjonalna. Tam spotkałem wielu interesujących i wspaniałych ludzi. Fenomenalnych dziennikarzy i nie tylko. Kształtowałem się jako człowiek”.

Również wylicza to, że dzięki redakcji mógł jeździć na wyjazdy na Grand Prix oraz wyścigi Roberta Kubicy. Wspomniał także, że jest od 2007 roku pierwszym polskim dziennikarzem ze stałą akredytacją na Formułę 1.

Z całą pewnością, w tych trudnych dla tradycyjnej prasy czasach, jestem w tak dobrej sytuacji, że to pożegnanie z Przeglądem jest dla mnie o wiele lżejsze, niż dla wielu innych kolegów i koleżanek, za których trzymam kciuki z całych sił – wspomina

Gutowski w ostatnich miesiącach rozwija swój kanał YouTube, gdzie publikuje swoje „F1 Vlogi„, jak i rozmowy z różnymi postaciami związanymi z polskim motorsportem. Bazą stał się jego profil na Facebooku. W kwietniu 2022 roku dziennikarz rozpoczął nagrywanie swoich vlogów ze swojego nowego stanowiska w mieszkaniu. Od 2020 roku Gutowski występuje w programie Michała Pola o Formule 1 „Pol Position” nadawanym na Kanale Sportowym. Na ten moment nie wiadomo nic o jego dalszych planach zawodowych.

Viaplay kompletuje skład tworzący transmisje Formuły 1

W poniedzialek, 26 grudnia Viaplay ogłosiło, że dotychczasowy dziennikarz Eleven Sports Mikołaj Sokół przeszedł do nich i będzie tworzył transmisje wyścigów Formuły 1. Natomiast w Nowy Rok, w niedzielę, 1 stycznia ogłoszono, że zespół będzie również tworzył Maciej Jermakow. On jednak nie jest nową osobą w Viaplay, bo z redakcją współpracuje od 2021 roku, wcześniej komentując wyścigi W Series, a następnie, w sezonie 2022 IndyCar razem z Bartoszem Budnikiem i Bartoszem Pokrzywińskim (twórcy podcastu o Formule 1 „Parc Ferme Podcast”).

Platforma Viaplay od 1 stycznia udostępniła także materiały o Formule 1. Wśród nich jest dokument „Max Verstappen: Lion Unleashed 2”, „Max’s Machine” oraz cykl rozmów „F1 Talks with Max Verstappen”. Mistrz świata Formuły 1 w 2021 i 2022 roku jest ambasadorem Viaplay.