Maciej Jermakow z Eleven Sports do Viaplay

  • Serwisy wideo
  • Viaplay
Autor: rafs

Maciej Jermakow, który do 30 czerwca 2021 roku był związany z Eleven Sports, przechodzi do Viaplay. Pierwszą transmisją, przy której będzie współpracował, będzie weekend wyścigowy W Series, który w dniach 27-28 sierpnia będzie odbywać się na torze Spa-Francorchamps.

Maciej Jermakow jest dziennikarzem zajmującym się głównie tematyką sportów motorowych. W Eleven Sports widzowie mogli go oglądać w studiu przed treningami, kwalifikacjami i wyścigami Formuły 1, a także w magazynie „#ElevenF1”. Dziennikarz był obecny także przy studiach do meczów piłkarskich oraz w magazynie „Eleven Gol Live”. W czerwcu zakończył współpracę z Eleven Sports.

Jermakowa teraz będzie można usłyszeć na platformie Viaplay przy komentarzu kwalifikacji i wyścigów W Series. Pierwszymi transmisjami będą kwalifikacje i wyścig W Series na belgijskim torze Spa-Francorchamps. Transmisja kwalifikacji rozpocznie się w piątek 27 sierpnia o godzinie 16:25, a wyścigu w sobotę 28 sierpnia o godzinie 16:25. Viaplay jest oficjalnym nadawcą W Series w Polsce, a także w Danii, Finlandii, Islandii, Norwegii, Szwecji, Estonii, Łotwie i Litwie.

fot. strona Viaplay

Maciej Jermakow przez wiele lat pracował w rozgłośniach radiowych. Karierę rozpoczynał w Akademickim Radiu Kampus, a następnie pracował w największych rozgłośniach w Polsce, między innymi w TOK FM. Dziennikarz pełnił też funkcję szefa redakcji sportowej RMF FM.

Aktualizacja 26.08.2021: Szef redakcji sportowej Viaplay Paweł Wilkowicz poinformował na Twitterze, że z przyczyn technicznych niezależnych od redakcji wyścig W Series na torze Spa zostanie pokazany bez polskiego komentarza.