Piłkarska Ekstraklasa w TVP i nc+

  • Telewizja
  • Canal+
  • Platforma Canal+
  • TVP
Autor: mnie

Platforma nc+ przedłużyła prawa telewizyjne do transmisji spotkań LOTTO Ekstraklasy i pokaże wszystkie mecze najwyższej klasy rozgrywek piłkarskich w Polsce w sezonach 2019/2020 i 2020/2021. Piłkarska Ekstraklasa na stałe zagości też w Telewizji Polskiej. Przez dwa najbliższe sezony na antenach TVP w każdej kolejce będzie można obejrzeć jedno spotkanie.

Nowa umowa gwarantuje platformie nc+ prawa do transmisji wszystkich 296 meczów sezonu zasadniczego i rundy finałowej, w tym nawet stu hitowych spotkań w jakości 4K UHD w CANAL+ 4K Ultra HD. Mecze najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce będą niezmiennie transmitowane w kanałach CANAL+ i nSport+ dostępnych również w Orange TV, sieciach kablowych i player+ oraz za pośrednictwem telewizji mobilnej nc+ GO i w serwisie CANAL+ Sport Online. Oprócz transmisji meczów LOTTO Ekstraklasy, platforma nc+ tak jak dotychczas będzie pokazywać skróty, analizy spotkań i podsumowania kolejek w programach „Liga+” i „Liga+ Extra” oraz w magazynach „Super Piątek” i „Ekstraklasa po godzinach”.

W sumie 74 mecze – przez czas obowiązywania kontraktu – będą także emitowane w ogólnodostępnym kanale TVP Sport, a niektóre także w TVP1, TVP2 czy TVP3. TVP pokaże w telewizji otwartej po jednym spotkaniu rozgrywanym w sobotę lub niedzielę w każdej kolejce. Będzie to 12 meczów pierwszego, 12 drugiego i 13 meczów trzeciego wyboru. Dodatkowo symultaniczna transmisja będzie w Internecie (sport.tvp.pl) i w aplikacjach mobilnych (TVP Sport, TVP Stream). Kto nie będzie mógł zobaczyć meczu na żywo – powtórki znajdzie w TVP Sport, TVP3, a także na stronach TVP w postaci VOD-ów (sport.tvp.pl, vod.tvp.pl). Na kanale sportowym Telewizji Polskiej i w Internecie w poniedziałek o godz. 20:00 będzie można obejrzeć także magazyn Ekstraklasy „Gol Ekstra”. Bramki z Ekstraklasy będą pokazywane w serwisach informacyjnych na wszystkich antenach – także w TVP INFO – oraz w programie „4 – 4 – 2”.

Gwarantowana wartość kontraktów z nadawcami, obejmująca licencje i koszty produkcji sygnału telewizyjnego, ma osiągnąć rekordowy poziom blisko 250 mln zł na sezon. Ekstraklasa SA zamierza jeszcze sprzedać pozostałe pakiety mediowe na te sezony. Sygnał telewizyjny będzie w dalszym ciągu produkowany przez Ekstraklasa Live Park.