Piotr Witwicki

Piotr Witwicki został Pełnomocnikiem Zarządu Interii ds. informacji i publicystyki

mbog

Piotr Witwicki, Koordynator Polsatnews.pl obejmuje nową, dodatkową funkcję Pełnomocnika Zarządu Interii ds. informacji i publicystyki. W ramach pełnionych funkcji, będzie odpowiadał za integrację programową serwisów informacyjnych Polsatu i Interii.

Piotr Witwicki jest związany z Telewizją Polsat od 2008 roku, gdy dołączył do zespołu powstającego wówczas Polsat News. W ciągu kilku lat stał się jednym z czołowych dziennikarzy stacji informacyjnej Polsatu. W 2019 roku został wiceszefem portalu Polsatnews.pl, a następnie Koordynatorem Polsatnews.pl. Witwicki podlega bezpośrednio Dorocie Gawryluk, która jest odpowiedzialna za całość obszaru informacji i publicystki w Grupie Polsat.

Piotr jest jednym z najlepszych dziennikarzy w moim zespole i jednocześnie świetnie wywiązuje się z zadania jakie przed nim postawiłam, czyli rozwoju Polsatnews.pl. Teraz nasz kolejny cel to wzmocnienie współpracy redakcyjnej serwisów informacyjnych Interii i Polsatu. Jestem przekonana, że wspólnie z Interią będziemy liderem informacji w Polsce – powiedziała Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystki Grupy Polsat.

Cieszę się, że będę mógł współpracować z dziennikarzami Interii. Jestem przekonany, że wspólnie stworzymy najlepsze, najciekawsze i najbardziej wiarygodne źródła informacji w polskim internecie. To na pewno duże i niełatwe wyzwanie, ale zamierzamy zostać numerem jeden wśród portali informacyjnych w Polsce – powiedział Piotr Witwicki.

Piotr Witwicki ukończył filozofię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Początkowo, w latach 2005-2007 pracował jako producent w TVN. Następnie przez rok był dziennikarzem Telewizji Polskiej.

W maju Cyfrowy Polsat poinformował o podpisaniu przedwstępnej umowy na zakup Grupy Interia. W lipcu spółka otrzymała zgodę od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie portalu. Jak informuje nowy właściciel, Interia i Polsat będą zacieśniały współpracę redakcyjną, wzajemnie korzystając ze swoich materiałów informacyjnych, w tym z produkcji wideo i telewizyjnych.