Platforma Canal+ ogranicza nc+GO. Dodatkowe benefity w Canal+ Online

mbog

Od 19 lipca użytkownicy Canal+ Online w ramach abonamentu będą mogli korzystać z usługi na dwóch urządzeniach w tym samym czasie. Jednocześnie w usłudze nc+GO zmniejszono ten limit do jednej osoby podczas jednej sesji.

Platforma Canal+ informuje abonentów o zmianach w dodatkowych usługach, za pomocą których można oglądać kanały telewizyjne i programy „na życzenie”. W wiadomości zachęca też do skorzystania z usługi Canal+ Online, która docelowo ma zastąpić istniejące od 2016 roku nc+GO.

Canal+ online i nc+ GO - porównanie
Porównanie usług Canal+ online i nc+GO – fot. Canal+

Canal+ Online jest internetowym serwisem, która łączy świat kanałów na żywo ze światem VOD. Wystartował w maju 2020 roku. Początkowo usługa była dostępna dla klientów w modelu subskrypcyjnym, bez długoterminowego zobowiązania. Później umożliwiono korzystanie z aplikacji również abonentom Platformy Canal+. Z Canal+ Online można obecnie korzystać przez przeglądarkę internetową, aplikację mobilną na iOS i Android, oraz przez urządzenia z systemem Android TV, Apple TV i Samsung Smart TV. Serwis wspiera również technologię AirPlay oraz Google Cast.

W ofercie znajduje się ponad 100 stacji na żywo, w przypadku wybranych kanałów istnieje możliwość cofania audycji do 8 godzin. Użytkownicy mogą również skorzystać z biblioteki VOD z produkcjami od m.in.: Canal+, HBO, FOX, National Geographic i Cartoon Network. Właściciel serwisu sprzedaje również specjalny dekoder, za pomocą którego można korzystać z Canal+ online. Canal+ Box 4K jest dostępny w punktach Platformy Canal+ i w sklepach z elektroniką.