Platforma Canal+ wyłączy serwis nc+GO

  • Telewizja
  • Tylko u nas
  • Platforma Canal+
Autor: mbog

Platforma Canal+ rezygnuje z serwisu streamingowego nc+GO. Abonenci platformy satelitarnej otrzymują wiadomość informującą o usunięciu 3 listopada konta w tej aplikacji. Zmiana ta dotyczy tylko wybranej grupy abonentów – dowiedział się portal omediach.info.

nc+GO jest serwisem umożliwiającym oglądanie kanałów telewizyjnych na żywo, a także programów i seriali w formule na życzenie. Dostęp do materiałów jest bezpłatny, a oferta jest zależna od posiadanego pakietu. Serwis posiada ograniczenie ilości zarejestrowanych urządzeń i czasu oglądania. nc+GO zostało udostępnione w 2016 roku.

nc+go - kanały na żywo
Użytkownicy nc+GO mogą oglądać kanały telewizyjne na żywo

W wiadomości e-mail, którą otrzymują abonenci, platforma zachęca użytkowników nc+GO do skorzystania z nowocześniejszego serwisu – Canal+ online. W jej ofercie znajduje się ponad 100 stacji na żywo. W przypadku wybranych kanałów istnieje możliwość cofnięcia emitowanego programu do 8 godzin. Użytkownicy mogą również skorzystać z biblioteki VOD z produkcjami od m.in.: Canal+, HBO, FOX, National Geographic i Cartoon Network.

Canal+ online i nc+ GO - porównanie
Porównanie usług Canal+ online i nc+ GO – fot. Canal+

Usługa Canal+ online wystartowała w maju 2020 roku. Początkowo była dostępna dla klientów w modelu subskrypcyjnym, bez długoterminowego zobowiązania. Później umożliwiono korzystanie z aplikacji również abonentom Platformy Canal+. Canal+ Online jest dostępne poprzez przeglądarkę internetową, aplikację mobilną na iOS i Android, a także w wybranych Smart TV. Serwis wspiera również technologię AirPlay oraz Google Cast. W sprzedaży jest dostępny również specjalny dekoder, za pomocą którego można korzystać z aplikacji. Canal+ Box 4K jest dostępny w punktach Platformy Canal+ i w sklepach z elektroniką.